Kilpailu 25.10.2015 A agilityrata, paikka Lempäälä, järjestäjä Ylöjärven Koirakerho ry

[Mini 1] [Medi 1] [Maksi 1] [Mini 2] [Medi 2] [Maksi 2]

Mini 1, kello 10:00, tuomari Jari Helin, koirakoita 17, ihanneaika 48 s, enimmäisaika 96 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 15 kesvil Febe G-Diggers Ferrari Febe Heta Kylmämaa TAMSK 31,41 4,62 -16,59 0 -16,59 LUVA
2 14 shelam Cooper Mustantassun Pikkarainen Kai Suomalainen JAU 33,19 4,37 -14,81 0 -14,81 LUVA
3 8 x-rotu Ella Ella Timo Latovehmas FPUKO 40,85 3,55 -7,15 0 -7,15 LUVA
4 10 gribru Elmeri Huvikummun In Your Dreams Emmi Mäkinen YLÖKK 41,38 3,50 -6,62 0 -6,62 LUVA
5 2 lägpys Kiusa Cimillan Yrsa Yllätys Saija Siltanen WALAT 41,56 3,49 -6,44 0 -6,44 LUVA
6 4 kesvil Kimi Greyfun's Iceman Aki Kuula NODO 42,96 3,38 -5,04 5 5  
7 7 kääpin Sara Multatuli Ultra Star Niina Manninen SKPIN 44,34 3,27 -3,66 5 5  
8 1 kääpin Igor Riihikarsinan Hagrid Maiju Joutsijoki TAMSK 46,28 3,13 -1,72 5 5  
9 9 x-rotu Robin Robin Jenni Tiihonen YLÖKK 34,40 4,22 -13,60 10 10  
10 12 stbter Mini Rockbottom's Time Of Angels Lotta Kokkila TAKUT 48,35 3,00 0,35 10 10,35  
11 16 jackru Tiltu Pearlfield's Galway Girl Kristina Jokio WALAT 42,37 3,42 -5,63 15 15  
  3 tarupi Junnu Yacatis Örjan Ökenstorm Heli Koskensalo TAMSK         HYL  
  5 bichav Lyyli Shelovesyou Katri Siltanen TAMSK         HYL  
  6 mittel Jippu Gyanta's Dappled Delusion Kaisa Lähteenmäki MEKOPO         HYL  
  11 parson Walle Lake Side Fellow Born To Be Wild Mira Pihlajamäki LÄGI         HYL  
  13 shelam Hupi Woodruff Black Velvet Sonja Kivistö YLÖKK         HYL  
  17 kääpin Boris Herzlich Prinz Granhermano Maiju Joutsijoki TAMSK         HYL  

Medi 1, kello 10:30, tuomari Jari Helin, koirakoita 11, ihanneaika 48 s, enimmäisaika 96 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 23 cocspa Jassu Nightlane's Gift Of Love Viivi Uusitalo FPUKO 44,68 3,24 -3,32 5 5  
2 19 pumi Paavo Napos Pásztor Päivi Kurman HANKO 39,65 3,66 -8,35 10 10  
3 28 shelam Mii Taimitarhan Histamiini Susanna Kosonen VIRTA 40,59 3,57 -7,41 10 10  
4 24 shelam Luca Paimentytön Ykä Hanna Laitinen JANKK 45,19 3,21 -2,81 10 10  
5 20 pumi Elli Irisz Of Frighting Speed Anna-Mari Viitala TAMSK 52,79 2,75 4,79 10 14,79  
  18 shelam Jäbä Sensusan Where Ever You Go Satu Paasio HAUHAU         HYL  
  21 parson Kosto Jackville Habanero Marika Kelokari TAKUT         HYL  
  22 pumi Szuka Napos Topàz Noora-Stiina Kekki RAUMA         HYL  
  25 koohon Dave Chirpy Superhero Petri Tamminen TAMSK         HYL  
  26 shelam Nalli Mutkis Jare Räppääjä Eva Hillosalo LEVEK         HYL  
  27 shelam Juksu Abundantia`s Bi Black Diamond Kaisa Vehmaa ÄETSÄ         HYL  

Maksi 1, kello 10:50, tuomari Jari Helin, koirakoita 11, ihanneaika 48 s, enimmäisaika 96 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 43 belpat IP Domina Janica Nurminen ATD 31,97 4,54 -16,03 0 -16,03 SERT
2 41 kksaks Friidu Teerenpelin Rv Friidu Johanna Lammi YLÖKK 42,43 3,42 -5,57 0 -5,57 LUVA
3 36 dalmat Leevi Mis-Zer Sunshine Reggae Tarja Tiainen TAMSK 37,01 3,92 -10,99 5 5  
4 35 espves Donna Aquagruaz Gomorra Blanca Essi Kujala TAMSK 32,15 4,51 -15,85 10 10  
5 32 x-rotu Arttu Arttu Annika Kontinaho TAMSK 46,69 3,11 -1,31 10 10  
6 38 tandog Halti Jättiläisen Eros Theodor Minna Borodulin E-HKK 53,22 2,72 5,22 5 10,22  
  29 auspai MANTA Maise's Joyfull Katja Juntheikki HAUHAU         HYL  
  31 borcol Niki Skogsvallarens Unika Liisa Männistö JAU         HYL  
  37 belpat Teko Deco Du Château Royal Sarianna Sarmastola TAKUT         HYL  
  39 borcol Ralli Eyewitness Lucky Look Maija Hautere TAKUT         HYL  
  42 borcol Lila Vinha Anna Saarinen WECA         HYL  
  30 borcol Pira Secretmoor's Dash Of Magic Sanna-Maria Kiretti WALAT         POIS  
  34 belpam Teepu Tämä On Guru Misa Riiali RIMA         POIS  
  40 borcol Isak Toberoi Cinnamon Essi Järvelä JANKK         POIS  

Mini 2, kello 11:30, tuomari Johanna Wüthrich, koirakoita 10, ihanneaika 48 s, enimmäisaika 70 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 48 bichav Cikke Bellezza's Pure Prada Jaana Inha ÄETSÄ 41,87 3,68 -6,13 0 -6,13 SERT
2 53 cavspa Hilda Giggling Curious Coriander Hanna Sorri-Kosola TAMSK 45,88 3,36 -2,12 0 -2,12 LUVA
3 49 x-rotu Hannibal Hannibal Jaana Hanhonen-Helenius YLÖKK 47,81 3,22 -0,19 0 -0,19  
4 50 shelam Watti Cimillan Diiva Daami Mikko Nieminen WALAT 39,62 3,89 -8,38 5 5  
5 46 shelam Prisse Copystyle Oh' So Pretty Kaisa Aaltonen-Siivari TAMSK 48,09 3,20 0,09 5 5,09  
6 47 cocspa Hippu Kristala Cockwave´s Fairytale Viivi Uusitalo FPUKO 46,71 3,30 -1,29 10 10  
  44 borter Unca Karimäen Uncammon Anne Järvenpää WECA         HYL  
  45 jackru Minni Turbotassun Talven Taiga Suvi Vine TAMSK         HYL  
  51 petbra Friidu Rölliriiviön Fantastinen-Friidu Leena Pohjaranta PCTEAM         HYL  
  52 jackru Ruuti Roverrandom Gp As Oberon Sini Kalliokoski WALAT         HYL  

Medi 2, kello 11:50, tuomari Johanna Wüthrich, koirakoita 8, ihanneaika 48 s, enimmäisaika 70 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 56 jackru Jeppe Ansometsän Bastilion Suvi Vine PIRKU 42,38 3,63 -5,62 5 5  
2 60 koohon Mimmi Lentävän Luppakorvan Matami Mimmi Senni Tanttari TAMSK 43,54 3,54 -4,46 5 5  
3 61 kromfo Tapa Alobelin Bianca Hanna Degerman TAKUT 43,50 3,54 -4,50 10 10  
4 58 shelam Jiri Amarantes Ambra Real Heidi Mattila KAUKO 42,45 3,63 -5,55 15 15  
  54 schape Sade Lumikuono Nortada Fada Annina Könönen YLÖKK         HYL  
  55 parson Rossi Wizardling's My Magic Winner Toni Lahdensivu TAMSK         HYL  
  57 parson Aku Erimarin Geronimo Timo Latovehmas FPUKO         HYL  
  59 kromfo Stara Krumme Furche Brillant Jaana Harju YLÖKK         HYL  
  62 cocspa Uni Speck Line Rieputa Rallaa Elina Laitinen TAMSK         POIS  

Maksi 2, kello 12:10, tuomari Johanna Wüthrich, koirakoita 15, ihanneaika 48 s, enimmäisaika 70 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 74 borcol Taito Tending Skill Kati Selkämaa TAMSK 36,08 4,27 -11,92 0 -11,92 LUVA
2 67 belpam Kipu Tammikallion Suttura Janne Lönnqvist ATD 32,92 4,68 -15,08 10 10  
3 66 lyhcol Hilpi Keyword Paperdoll Sari Nieminen TAMSK 36,75 4,19 -11,25 10 10  
4 65 borcol Ronja Amazeme Graceful Queen Tuija Tainio TAMSK 39,89 3,86 -8,11 10 10  
5 64 shelam Ykä Svarzekoks Kind Of K 9 Heli Kalves YLÖKK 44,71 3,44 -3,29 10 10  
6 69 belpag Lara Finn Noir Lara Croft Päivi Haavisto E-HKK 57,52 2,68 9,52 5 14,52  
7 76 auspai Tikru Hazelmoor Xantippe Eeva Tervo NPKH 39,59 3,89 -8,41 15 15  
8 72 novnou Felix Tollerbay Felix Von Tistel Ville-Pekka Koto KSKK 48,80 3,16 0,80 20 20,80  
9 75 labnou TAAVI Bowmore's Just Ducky Paula Ojanen FPUKO 61,22 2,52 13,22 15 28,22  
  63 lyhcol Siiri Graciela Of Bohemia Balada Marianne Kukkasniemi OSKK         HYL  
  68 borcol Penni Secretmoor's Must Be Magic Heidi Pötry TAMSK         HYL  
  70 shelam Kassu Pähkinäpolun Aamu-Usva Marjut Järvinen KSKY         HYL  
  71 borcol Pera Eyewitness Mastermind Satu Pihlajamäki LÄGI         HYL  
  73 auspai Yes Sanjeet A'lanala Bernadette Sini Kalliokoski WALAT         HYL  
  77 lyhcol Miina Talvilinnan Miina Mitäs Mitäs Marianne Kukkasniemi OSKK         HYL