Kilpailu 25.10.2015 A agilityrata, paikka Lempäälä, järjestäjä Ylöjärven Koirakerho ry

[Mini 3] [Medi 3] [Maksi 3]

Mini 3, kello 11:30, tuomari Minna Räsänen, koirakoita 27, ihanneaika 49 s, enimmäisaika 98 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 88 parson Maisa Miselin Manuela Mendez Toni Lahdensivu TAMSK 39,59 4,45 -9,41 0 -9,41  
2 85 lägpys Hippi Cimillan Walde Wallanmainio Stiina Pasanen PIRKU 41,07 4,28 -7,93 0 -7,93 SERT-A
3 98 borter Diego Torag's Dazzling Diego Woodmyrr Sini Kaukinen PIRKU 42,35 4,16 -6,65 0 -6,65  
4 82 parson Piipu Peatdigger Ion Flash Tuija Laurila TAMSK 42,99 4,09 -6,01 0 -6,01  
5 103 bicfri Säde Diamella Keep Shining Riikka Lavonen HSKH 44,26 3,98 -4,74 0 -4,74  
6 90 lanhee Maisa Minimonsteri Miss Meirami Päivi Rantanen LEVEK 47,89 3,67 -1,11 0 -1,11  
7 92 shelam Nipsu Bumtsi Bum Madam Butterfly Anu Rantanen TAMSK 37,80 4,66 -11,20 5 5  
8 83 käävil Dafi Flying Step's Quickstep Janika Majasaari VAS 40,95 4,30 -8,05 5 5  
9 78 stbter Iisi Rockbottom's Little White Lie Laura Kokkila TAKUT 48,21 3,65 -0,79 5 5  
10 95 käävil Fami Villa Fantasian Clymene Elisa Heikkilä TAMSK 50,64 3,48 1,64 5 6,64  
11 104 pebagv Mimosa Nightdream Cote De Pablo Martti Takala TUUKK 60,34 2,92 11,34 0 11,34  
  79 parson Elli Tallitontun Twiggy Laura Ruohonen TAMSK         HYL  
  80 jackru Luna Tricksy Rogue's Cosmic Cinnamon Maria Salonen PIRKU         HYL  
  81 jackru Riita Pepperinos Crispy Crunch Marita Karlund WALAT         HYL  
  84 jackru Emmy Liinakon Linda Janne Edgren YLÖKK         HYL  
  89 lägpys Sakari Ihahhurja Arttur Katja Salonen KSKY         HYL  
  91 lägpys Lätty Cimillan Trude Taifuuni Päivi Männistö-Rahunen PIRKU         HYL  
  93 bicfri Aapo Drobek U Hradu Putna Anna Saarinen WECA         HYL  
  94 jackru Mäyrä Snowjack Make Believe Noora Naaralainen PCTEAM         HYL  
  96 lägpys Tyyne Cimillan Wivian Wauhdinhurma Mari Karhu PIRKU         HYL  
  97 toyvil Adam Rasanne´s Adamantium Man Sirpa Sipola-Lieto WALAT         HYL  
  99 karmäy Viljami Olpesa Al Törmän Viljami Jaana Koivisto UPK         HYL  
  100 borter Tara Taichyagami Niina Liukkonen MAH         HYL  
  101 borter Sani Punaruskan Tinny Saara Immonen YLÖKK         HYL  
  102 kääpin Maisa Rapid Master's I'm Angel Of Hope Jaana Santikko KSKY         HYL  
  105 kääpin Manu Magnum Petra Malin WECA         HYL  
  106 lägpys Piru Cimillan Mina Monsuuni Mika Rahunen PIRKU         HYL  

Medi 3, kello 12:10, tuomari Minna Räsänen, koirakoita 34, ihanneaika 49 s, enimmäisaika 98 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 138 espves Oodi Caraydan Hoya Lambii Ville Liukka HAU 37,26 4,72 -11,74 0 -11,74  
2 116 pumi Touho Fifikus Taltos Marika Kumpulainen KIIKO 38,55 4,57 -10,45 0 -10,45  
3 141 lagrom Pulmu Wildfinn Civettuola Bellezza Anniina Kivineva TAMSK 39,79 4,42 -9,21 0 -9,21  
4 127 pyrpap Susi Drole D'oiseau Saut-De-Loup Kati Hurskainen NPKH 41,72 4,22 -7,28 0 -7,28  
5 131 pinser Alma Julivon Alma Aurora Samuli Huikuri LEVEK 42,02 4,19 -6,98 0 -6,98  
6 109 pumi Aatos Scirpasta Iegyöz Jaana Sarajärvi LEVEK 42,42 4,15 -6,58 0 -6,58  
7 111 shelam Tuittu Uneksijan Haaveuni Marita Vainio WALAT 45,21 3,89 -3,79 0 -3,79  
8 133 espves Letti Concurrido Karateca Milja Haapamäki TAMSK 37,65 4,68 -11,35 5 5  
9 108 kromfo Zona Jettildan Bellinzona Tilda Kangas TAMSK 39,54 4,45 -9,46 5 5  
10 139 espves Pinni Concurrido Cadencia Noora Haapamäki TAMSK 44,61 3,94 -4,39 5 5  
11 144 cocspa Mila Elmers Goldmine Zeena Of Hope Sirpa Kivimäki TAMSK 55,69 3,16 6,69 5 11,69  
  107 schape Molla Puuparran Mimmi Marketta Kulo TAMSK         HYL  
  112 espves Esteri Nadador Tormenta Furiosa Mona Liljegren JANKK         HYL  
  113 espves Ronja Caraydan Felucia Ville Liukka HAU         HYL  
  114 auspai Vii Popotin Biene Elina Jokinen JANKK         HYL  
  115 espves Iitu Caraydan Infinita Kirsimaaria Inkinen-Moukola TOISK         HYL  
  117 shelam Peppi White Coastal Little Black Troja Heidi Försti LEVEK         HYL  
  118 slapko Ronja Hengenheimon Arvoitus Annika Stenvall LAPPA         HYL  
  121 koohon Ella Lentävän Luppakorvan Liitolikka Kaisa Jalava TAMSK         HYL  
  122 walspa Luna Castiog Esto Perpetua Tanja-Maija Virta PIRKU         HYL  
  123 shelam Jedi Cimillan Eri Kiituri Jaana Mäkelä TAMSK         HYL  
  124 shelam Lily Shegur´n Sweet Strawberry Jenny Heiskanen TAKUT         HYL  
  126 mudi Niitti Irhaberki Jegyes Babám Anne Huittinen PIRKU         HYL  
  128 pumi Viiri Fifikus Zafir Jyrki Försti LEVEK         HYL  
  130 shelam Neppari Bumtsi Bum Nightingale Tiina Pitkäniitty TAMSK         HYL  
  132 pumi Elli Scirpasta Ienezö Katja Laine PAHA         HYL  
  134 espves Tilli Caraydan Feérica Katariina Tenhunen WALAT         HYL  
  135 parson Nemo Peatdigger Quinlan Anna Rekonen YLÖKK         HYL  
  136 espves Inkeri Nadador Babosa Furiosa Mona Liljegren JANKK         HYL  
  137 pumi Veikko Fifikus Vitez Marika Kumpulainen KIIKO         HYL  
  140 shelam Kisu Cimillan Gis Gis Päivi Männistö-Rahunen PIRKU         HYL  
  142 slapko Sara Dimolin Saraliina Annika Stenvall LAPPA         HYL  
  143 shelam Pihka Brainpool's Flame Of Passion Sari Strömberg JAU         HYL  
  145 shelam Tiuhti Uneksijan Nyytiäinen Marita Vainio WALAT         HYL  
  110 pyrpap Ruu Coirë Du Mourioche Minna Päivärinta HAU         POIS  
  125 parson Martti Ulvomäen Enzo Jr Hanna Isotalo YLÖKK         POIS  
  129 novnou Willa Sienna-Red Calandiva Miia Peltokangas TAMSK         POIS  

Maksi 3, kello 13:00, tuomari Minna Räsänen, koirakoita 47, ihanneaika 49 s, enimmäisaika 98 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 200 borcol Loru Tronic Otardina Soile Niemi TAMSK 39,27 4,48 -9,73 0 -9,73  
2 174 borcol Ilo Tending Quest Lotta Korventausta TAMSK 41,42 4,25 -7,58 0 -7,58  
3 196 lappor Roki Kielapihkan Pronssisolki Outi Puhakka LAPPA 43,50 4,05 -5,50 0 -5,50  
4 153 belpag Peppi Finn Noir I'm Special Johanna Peltonen E-HKK 45,89 3,84 -3,11 0 -3,11  
5 170 pitcol Viira Leaf-Field´s Black Magic Woman Teea Mäkelä PIRKU 50,27 3,50 1,27 0 1,27  
6 173 borcol Di Little Step´s Wendy Kati Immonen KKK 36,79 4,78 -12,21 5 5  
7 185 borcol Lilla Muussen Peatdigger Bute Senni Huotari VEIKK 37,67 4,67 -11,33 5 5  
8 198 borcol Luu Tending Impressive Anu Rantanen TAMSK 38,56 4,56 -10,44 5 5  
9 176 kromfo Ruffe Raasillan Arcus Martti Takala TUUKK 40,67 4,33 -8,33 5 5  
10 152 auspai Ruu Saussurea Social Butterfly Eeva Tervo NPKH 40,80 4,31 -8,20 5 5  
11 184 beauce Bro Punasukan Busybody Suvi Aalto RIMA 41,19 4,27 -7,81 5 5  
12 193 borcol Fendi Pikkupaimenen International News Hanna Löytynoja YLÖKK 42,20 4,17 -6,80 5 5  
13 187 borcol Zup Hakukaaren Zup Mira Pihlajamäki LÄGI 43,19 4,07 -5,81 5 5  
14 182 belpag jolli Finn Noir J-lo Johanna Peltonen E-HKK 43,53 4,04 -5,47 5 5  
15 180 borcol Riepu Secretmoor's Colour Of Magic Lea Taipaleenmäki TAMSK 43,74 4,02 -5,26 5 5  
16 148 borcol Haiku Shadoway's Dreaming Wide Awake Jenni Normala TVA 44,25 3,98 -4,75 5 5  
17 150 belpag Ilo Finn Noir I-Doll Päivi Haavisto E-HKK 50,55 3,48 1,55 5 6,55  
18 191 belpag Nomi Eloisa Quti Noora Horppu PIRKU 39,86 4,41 -9,14 10 10  
19 178 borcol Tuuri Never Never Land U' Dare Devil Iris Kieme PAGIS 40,19 4,38 -8,81 10 10  
20 149 auskel Tex Cefeus Tre Kronor Ii Alessa Koskinen TAMSK 40,32 4,36 -8,68 10 10  
21 199 auskel Rhonda Kengurukolon Coffee Queen Riitta-Liisa Tapiola JANKK 46,77 3,76 -2,23 10 10  
22 168 kulnou Suvi Ruokorapseen Auriina Markku Pajulahti TAMSK 52,27 3,37 3,27 10 13,27  
  146 shelam Aksu Deliway's Aki Heli Kalves YLÖKK         HYL  
  147 belpat Inkeri Kuunsirpin Twin Cam Mika Rahunen PIRKU         HYL  
  151 borcol Neppis Marple Salla Härkönen TAMSK         HYL  
  155 lyhcol Aino Final Fantasy's Exotic Taste Maarit Ketopaikka TAMSK         HYL  
  156 borcol Ihme Tending Mirage Maiju Ojamies TAMSK         HYL  
  157 borcol Capo Tending Hobgoblin Liisa Männistö JAU         HYL  
  158 fiespa Ilo Bogdogs Spending My Time Aila Lindqvist PIRKU         HYL  
  159 borcol Peli Myytin Aseistariisumistyyli Reetta Pirttikoski RAUMA         HYL  
  160 auspai Witsi Hazelmoor With Or Without Marjo Kouhia WALAT         HYL  
  161 suusna Tupu Tintenfass Qingdao Suvi Lamminpää PCTEAM         HYL  
  163 lappor Rampo Kielapihkan Tulin Voittamaan Outi Puhakka LAPPA         HYL  
  166 borcol Otti Punasukan Oliivi Suvi Aalto RIMA         HYL  
  169 auspai Chili Cryptonite Kittyhawk Kaisa Kivi ATT         HYL  
  172 labnou MONA Bowmore's Evita Paula Ojanen FPUKO         HYL  
  175 mudi Viki Kilvan Nepitancos Marika Vuori OSKK         HYL  
  177 borcol Kiri Never Never Land L´tight Turn Ilona Marjakoski TAMSK         HYL  
  179 borcol Saana Myytin Sanansaattaja Essi Sirola HEILU         HYL  
  183 borcol Niiru Hakukaaren Nero Satu Pihlajamäki LÄGI         HYL  
  186 borcol Trip Woollandian Urho Satu Valtonen YLÖKK         HYL  
  188 borcol Alli Woollandian Alli Salla Vuorenmaa KKK         HYL  
  189 belpam Nuka Tammikallion Nougat Miia Lönnqvist ATD         HYL  
  190 borcol Becks Johan On Boogie Esa Lehdistö ATT         HYL  
  192 borcol Teppo Rajahiilen Sydänyö Anu Puska TAMSK         HYL  
  194 pumi PP Camms Attityd Katja Laine PAHA         HYL  
  195 borcol Sumu Myytin Tähteinvälinen Liisa Nevalainen TAMSK         HYL  
  154 borcol Jeriko Briskness Jack Daniel's Sabina Lähteenmäki TAMSK         POIS  
  165 borcol Tuumis Pumpula Eyewitness Expect The Unxpected Misa Riiali RIMA         POIS  
  167 borcol Lumi Kronvallaren Unique Mira Virta SBCAK         POIS  
  171 borcol Vea Tronic Pashmina Heli Järnefelt JAU         POIS  
  181 pitcol Kiila Maple Yard Gin Fizz Silja Larmu PIRKU         POIS  
  197 borcol Ukko Woollandian Ukko Sabina Lähteenmäki TAMSK         POIS