Kilpailu 25.10.2015 B agilityrata, paikka Lempäälä, järjestäjä Ylöjärven Koirakerho ry

[Maksi 1] [Mini 1] [Medi 1] [Mini 3] [Medi 3] [Maksi 3]

Maksi 1, kello 10:00, tuomari Minna Räsänen, koirakoita 12, ihanneaika 54 s, enimmäisaika 108 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 29 auspai MANTA Maise's Joyfull Katja Juntheikki HAUHAU 41,92 4,10 -12,08 5 5  
2 37 belpat Teko Deco Du Château Royal Sarianna Sarmastola TAKUT 45,28 3,80 -8,72 5 5  
3 31 borcol Niki Skogsvallarens Unika Liisa Männistö JAU 37,36 4,60 -16,64 10 10  
4 42 borcol Lila Vinha Anna Saarinen WECA 46,73 3,68 -7,27 10 10  
5 33 auskel Hans Cefeus Nonstop Hans Ii Janne Edgren YLÖKK 38,28 4,49 -15,72 15 15  
6 35 espves Donna Aquagruaz Gomorra Blanca Essi Kujala TAMSK 47,69 3,61 -6,31 15 15  
7 41 kksaks Friidu Teerenpelin Rv Friidu Johanna Lammi YLÖKK 61,31 2,81 7,31 10 17,31  
  32 x-rotu Arttu Arttu Annika Kontinaho TAMSK         HYL  
  36 dalmat Leevi Mis-Zer Sunshine Reggae Tarja Tiainen TAMSK         HYL  
  38 tandog Halti Jättiläisen Eros Theodor Minna Borodulin E-HKK         HYL  
  39 borcol Ralli Eyewitness Lucky Look Maija Hautere TAKUT         HYL  
  43 belpat IP Domina Janica Nurminen ATD         HYL  
  30 borcol Pira Secretmoor's Dash Of Magic Sanna-Maria Kiretti WALAT         POIS  
  34 belpam Teepu Tämä On Guru Misa Riiali RIMA         POIS  
  40 borcol Isak Toberoi Cinnamon Essi Järvelä JANKK         POIS  

Mini 1, kello 10:25, tuomari Minna Räsänen, koirakoita 17, ihanneaika 54 s, enimmäisaika 108 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 5 bichav Lyyli Shelovesyou Katri Siltanen TAMSK 50,52 3,40 -3,48 0 -3,48 LUVA
2 2 lägpys Kiusa Cimillan Yrsa Yllätys Saija Siltanen WALAT 51,69 3,33 -2,31 0 -2,31 LUVA
3 17 kääpin Boris Herzlich Prinz Granhermano Maiju Joutsijoki TAMSK 58,25 2,95 4,25 0 4,25  
4 15 kesvil Febe G-Diggers Ferrari Febe Heta Kylmämaa TAMSK 39,14 4,39 -14,86 5 5  
5 9 x-rotu Robin Robin Jenni Tiihonen YLÖKK 49,91 3,45 -4,09 5 5  
6 10 gribru Elmeri Huvikummun In Your Dreams Emmi Mäkinen YLÖKK 51,24 3,36 -2,76 5 5  
7 11 parson Walle Lake Side Fellow Born To Be Wild Mira Pihlajamäki LÄGI 47,09 3,65 -6,91 10 10  
8 13 shelam Hupi Woodruff Black Velvet Sonja Kivistö YLÖKK 57,84 2,97 3,84 10 13,84  
9 7 kääpin Sara Multatuli Ultra Star Niina Manninen SKPIN 63,90 2,69 9,90 5 14,90  
  1 kääpin Igor Riihikarsinan Hagrid Maiju Joutsijoki TAMSK         HYL  
  3 tarupi Junnu Yacatis Örjan Ökenstorm Heli Koskensalo TAMSK         HYL  
  4 kesvil Kimi Greyfun's Iceman Aki Kuula NODO         HYL  
  6 mittel Jippu Gyanta's Dappled Delusion Kaisa Lähteenmäki MEKOPO         HYL  
  8 x-rotu Ella Ella Timo Latovehmas FPUKO         HYL  
  12 stbter Mini Rockbottom's Time Of Angels Lotta Kokkila TAKUT         HYL  
  14 shelam Cooper Mustantassun Pikkarainen Kai Suomalainen JAU         HYL  
  16 jackru Tiltu Pearlfield's Galway Girl Kristina Jokio WALAT         HYL  

Medi 1, kello 10:55, tuomari Minna Räsänen, koirakoita 11, ihanneaika 54 s, enimmäisaika 108 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 25 koohon Dave Chirpy Superhero Petri Tamminen TAMSK 38,05 4,52 -15,95 0 -15,95 SERT
2 19 pumi Paavo Napos Pásztor Päivi Kurman HANKO 41,67 4,13 -12,33 0 -12,33 SERT
3 27 shelam Juksu Abundantia`s Bi Black Diamond Kaisa Vehmaa ÄETSÄ 34,70 4,96 -19,30 5 5  
4 21 parson Kosto Jackville Habanero Marika Kelokari TAKUT 42,60 4,04 -11,40 5 5  
5 28 shelam Mii Taimitarhan Histamiini Susanna Kosonen VIRTA 47,46 3,62 -6,54 5 5  
6 20 pumi Elli Irisz Of Frighting Speed Anna-Mari Viitala TAMSK 56,25 3,06 2,25 5 7,25  
7 24 shelam Luca Paimentytön Ykä Hanna Laitinen JANKK 61,59 2,79 7,59 20 27,59  
  18 shelam Jäbä Sensusan Where Ever You Go Satu Paasio HAUHAU         HYL  
  22 pumi Szuka Napos Topàz Noora-Stiina Kekki RAUMA         HYL  
  23 cocspa Jassu Nightlane's Gift Of Love Viivi Uusitalo FPUKO         HYL  
  26 shelam Nalli Mutkis Jare Räppääjä Eva Hillosalo LEVEK         HYL  

Mini 3, kello 14:35, tuomari Kari Jalonen, koirakoita 29, ihanneaika 50 s, enimmäisaika 80 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 80 jackru Luna Tricksy Rogue's Cosmic Cinnamon Maria Salonen PIRKU 38,91 4,68 -11,09 0 -11,09  
2 84 jackru Emmy Liinakon Linda Janne Edgren YLÖKK 39,95 4,56 -10,05 0 -10,05  
3 82 parson Piipu Peatdigger Ion Flash Tuija Laurila TAMSK 42,40 4,29 -7,60 0 -7,60  
4 103 bicfri Säde Diamella Keep Shining Riikka Lavonen HSKH 42,87 4,24 -7,13 0 -7,13  
5 94 jackru Mäyrä Snowjack Make Believe Noora Naaralainen PCTEAM 43,02 4,23 -6,98 0 -6,98  
6 98 borter Diego Torag's Dazzling Diego Woodmyrr Jukka Leppälä PIRKU 43,17 4,22 -6,83 0 -6,83  
7 100 borter Tara Taichyagami Niina Liukkonen MAH 44,77 4,07 -5,23 0 -5,23  
8 105 kääpin Manu Magnum Petra Malin WECA 45,43 4,01 -4,57 0 -4,57  
9 96 lägpys Tyyne Cimillan Wivian Wauhdinhurma Mari Karhu PIRKU 46,43 3,92 -3,57 0 -3,57  
10 106 lägpys Piru Cimillan Mina Monsuuni Mika Rahunen PIRKU 47,36 3,84 -2,64 0 -2,64  
11 90 lanhee Maisa Minimonsteri Miss Meirami Päivi Rantanen LEVEK 47,45 3,84 -2,55 0 -2,55  
12 102 kääpin Maisa Rapid Master's I'm Angel Of Hope Jaana Santikko KSKY 49,03 3,71 -0,97 0 -0,97  
13 91 lägpys Lätty Cimillan Trude Taifuuni Päivi Männistö-Rahunen PIRKU 41,79 4,36 -8,21 5 5  
14 83 käävil Dafi Flying Step's Quickstep Janika Majasaari VAS 46,69 3,90 -3,31 5 5  
15 95 käävil Fami Villa Fantasian Clymene Elisa Heikkilä TAMSK 49,28 3,69 -0,72 5 5  
16 92 shelam Nipsu Bumtsi Bum Madam Butterfly Anu Rantanen TAMSK 49,38 3,69 -0,62 5 5  
17 104 pebagv Mimosa Nightdream Cote De Pablo Martti Takala TUUKK 58,57 3,11 8,57 0 8,57  
18 89 lägpys Sakari Ihahhurja Arttur Katja Salonen KSKY 47,40 3,84 -2,60 10 10  
  48 bichav Cikke Bellezza's Pure Prada Jaana Inha ÄETSÄ         HYL  
  78 stbter Iisi Rockbottom's Little White Lie Laura Kokkila TAKUT         HYL  
  79 parson Elli Tallitontun Twiggy Laura Ruohonen TAMSK         HYL  
  81 jackru Riita Pepperinos Crispy Crunch Marita Karlund WALAT         HYL  
  85 lägpys Hippi Cimillan Walde Wallanmainio Stiina Pasanen PIRKU         HYL  
  86 shelam Kessu Taimitarhan Keisari Eetu Rajala REKKU         HYL  
  88 parson Maisa Miselin Manuela Mendez Toni Lahdensivu TAMSK         HYL  
  93 bicfri Aapo Drobek U Hradu Putna Anna Saarinen WECA         HYL  
  97 toyvil Adam Rasanne´s Adamantium Man Sirpa Sipola-Lieto WALAT         HYL  
  99 karmäy Viljami Olpesa Al Törmän Viljami Jaana Koivisto UPK         HYL  
  101 borter Sani Punaruskan Tinny Saara Immonen YLÖKK         HYL  

Medi 3, kello 15:15, tuomari Kari Jalonen, koirakoita 36, ihanneaika 50 s, enimmäisaika 80 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 110 pyrpap Ruu Coirë Du Mourioche Minna Päivärinta HAU 36,79 4,95 -13,21 0 -13,21  
2 141 lagrom Pulmu Wildfinn Civettuola Bellezza Anniina Kivineva TAMSK 40,12 4,54 -9,88 0 -9,88  
3 127 pyrpap Susi Drole D'oiseau Saut-De-Loup Kati Hurskainen NPKH 41,71 4,36 -8,29 0 -8,29 SERT-A
4 139 espves Pinni Concurrido Cadencia Noora Haapamäki TAMSK 45,34 4,01 -4,66 0 -4,66  
5 107 schape Molla Puuparran Mimmi Marketta Kulo TAMSK 48,52 3,75 -1,48 0 -1,48  
6 131 pinser Alma Julivon Alma Aurora Samuli Huikuri LEVEK 50,00 3,64 0,00 0 0  
7 144 cocspa Mila Elmers Goldmine Zeena Of Hope Sirpa Kivimäki TAMSK 52,34 3,48 2,34 0 2,34  
8 119 espves Esso Caraydan Extasis Jade Erkko BAT 36,44 4,99 -13,56 5 5  
9 132 pumi Elli Scirpasta Ienezö Katja Laine PAHA 50,00 3,64 0,00 5 5  
10 130 shelam Neppari Bumtsi Bum Nightingale Tiina Pitkäniitty TAMSK 41,44 4,39 -8,56 10 10  
11 142 slapko Sara Dimolin Saraliina Annika Stenvall LAPPA 47,73 3,81 -2,27 15 15  
12 108 kromfo Zona Jettildan Bellinzona Tilda Kangas TAMSK 48,33 3,77 -1,67 15 15  
  109 pumi Aatos Scirpasta Iegyöz Jaana Sarajärvi LEVEK         HYL  
  111 shelam Tuittu Uneksijan Haaveuni Marita Vainio WALAT         HYL  
  112 espves Esteri Nadador Tormenta Furiosa Mona Liljegren JANKK         HYL  
  113 espves Ronja Caraydan Felucia Ville Liukka HAU         HYL  
  114 auspai Vii Popotin Biene Elina Jokinen JANKK         HYL  
  115 espves Iitu Caraydan Infinita Kirsimaaria Inkinen-Moukola TOISK         HYL  
  116 pumi Touho Fifikus Taltos Marika Kumpulainen KIIKO         HYL  
  117 shelam Peppi White Coastal Little Black Troja Heidi Försti LEVEK         HYL  
  118 slapko Ronja Hengenheimon Arvoitus Annika Stenvall LAPPA         HYL  
  121 koohon Ella Lentävän Luppakorvan Liitolikka Kaisa Jalava TAMSK         HYL  
  123 shelam Jedi Cimillan Eri Kiituri Jaana Mäkelä TAMSK         HYL  
  124 shelam Lily Shegur´n Sweet Strawberry Jenny Heiskanen TAKUT         HYL  
  125 parson Martti Ulvomäen Enzo Jr Hanna Isotalo YLÖKK         HYL  
  126 mudi Niitti Irhaberki Jegyes Babám Anne Huittinen PIRKU         HYL  
  128 pumi Viiri Fifikus Zafir Jyrki Försti LEVEK         HYL  
  133 espves Letti Concurrido Karateca Milja Haapamäki TAMSK         HYL  
  134 espves Tilli Caraydan Feérica Katariina Tenhunen WALAT         HYL  
  135 parson Nemo Peatdigger Quinlan Anna Rekonen YLÖKK         HYL  
  136 espves Inkeri Nadador Babosa Furiosa Mona Liljegren JANKK         HYL  
  137 pumi Veikko Fifikus Vitez Marika Kumpulainen KIIKO         HYL  
  138 espves Oodi Caraydan Hoya Lambii Ville Liukka HAU         HYL  
  140 shelam Kisu Cimillan Gis Gis Päivi Männistö-Rahunen PIRKU         HYL  
  143 shelam Pihka Brainpool's Flame Of Passion Sari Strömberg JAU         HYL  
  145 shelam Tiuhti Uneksijan Nyytiäinen Marita Vainio WALAT         HYL  
  120 shelam Vauhti Nappulavaaran Ilta Villi Johanna Romppanen TAMSK         POIS  
  122 walspa Luna Castiog Esto Perpetua Tanja-Maija Virta PIRKU         POIS  
  129 novnou Willa Sienna-Red Calandiva Miia Peltokangas TAMSK         POIS  

Maksi 3, kello 16:05, tuomari Kari Jalonen, koirakoita 50, ihanneaika 50 s, enimmäisaika 80 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 147 belpat Inkeri Kuunsirpin Twin Cam Mika Rahunen PIRKU 39,63 4,59 -10,37 0 -10,37  
2 184 beauce Bro Punasukan Busybody Suvi Aalto RIMA 40,23 4,52 -9,77 0 -9,77  
3 191 belpag Nomi Eloisa Quti Noora Horppu PIRKU 41,09 4,43 -8,91 0 -8,91  
4 154 borcol Jeriko Briskness Jack Daniel's Sabina Lähteenmäki TAMSK 43,78 4,16 -6,22 0 -6,22 SERT-A
5 153 belpag Peppi Finn Noir I'm Special Johanna Peltonen E-HKK 44,37 4,10 -5,63 0 -5,63  
6 187 borcol Zup Hakukaaren Zup Mira Pihlajamäki LÄGI 38,07 4,78 -11,93 5 5  
7 177 borcol Kiri Never Never Land L´tight Turn Ilona Marjakoski TAMSK 39,09 4,66 -10,91 5 5  
8 159 borcol Peli Myytin Aseistariisumistyyli Reetta Pirttikoski RAUMA 42,46 4,29 -7,54 5 5  
9 156 borcol Ihme Tending Mirage Maiju Ojamies TAMSK 42,68 4,26 -7,32 5 5  
10 166 borcol Otti Punasukan Oliivi Suvi Aalto RIMA 43,47 4,19 -6,53 5 5  
11 179 borcol Saana Myytin Sanansaattaja Essi Sirola HEILU 43,69 4,17 -6,31 5 5  
12 148 borcol Haiku Shadoway's Dreaming Wide Awake Jenni Normala TVA 44,85 4,06 -5,15 5 5  
13 167 borcol Lumi Kronvallaren Unique Mira Virta SBCAK 45,98 3,96 -4,02 5 5  
14 182 belpag jolli Finn Noir J-lo Johanna Peltonen E-HKK 46,29 3,93 -3,71 5 5  
15 151 borcol Neppis Marple Salla Härkönen TAMSK 50,15 3,63 0,15 5 5,15  
16 185 borcol Lilla Muussen Peatdigger Bute Senni Huotari VEIKK 36,18 5,03 -13,82 10 10  
17 173 borcol Di Little Step´s Wendy Kati Immonen KKK 42,57 4,28 -7,43 10 10  
18 194 pumi PP Camms Attityd Katja Laine PAHA 45,53 4,00 -4,47 10 10  
19 192 borcol Teppo Rajahiilen Sydänyö Anu Puska TAMSK 47,17 3,86 -2,83 10 10  
20 162 pumi Lenni Napos Levente Martin Kurman HANKO 50,09 3,63 0,09 10 10,09  
21 172 labnou MONA Bowmore's Evita Paula Ojanen FPUKO 58,20 3,13 8,20 5 13,20  
22 189 belpam Nuka Tammikallion Nougat Miia Lönnqvist ATD 40,52 4,49 -9,48 15 15  
23 164 borcol Spot Skydive Saturnus Pekka Perälä TAMSK 42,50 4,28 -7,50 15 15  
24 180 borcol Riepu Secretmoor's Colour Of Magic Lea Taipaleenmäki TAMSK 48,78 3,73 -1,22 15 15  
25 199 auskel Rhonda Kengurukolon Coffee Queen Riitta-Liisa Tapiola JANKK 52,65 3,46 2,65 15 17,65  
26 193 borcol Fendi Pikkupaimenen International News Hanna Löytynoja YLÖKK 44,41 4,10 -5,59 20 20  
27 169 auspai Chili Cryptonite Kittyhawk Kaisa Kivi ATT 49,88 3,65 -0,12 20 20  
28 168 kulnou Suvi Ruokorapseen Auriina Markku Pajulahti TAMSK 64,81 2,81 14,81 10 24,81  
  146 shelam Aksu Deliway's Aki Heli Kalves YLÖKK         HYL  
  149 auskel Tex Cefeus Tre Kronor Ii Alessa Koskinen TAMSK         HYL  
  150 belpag Ilo Finn Noir I-Doll Päivi Haavisto E-HKK         HYL  
  152 auspai Ruu Saussurea Social Butterfly Eeva Tervo NPKH         HYL  
  155 lyhcol Aino Final Fantasy's Exotic Taste Maarit Ketopaikka TAMSK         HYL  
  157 borcol Capo Tending Hobgoblin Liisa Männistö JAU         HYL  
  158 fiespa Ilo Bogdogs Spending My Time Aila Lindqvist PIRKU         HYL  
  160 auspai Witsi Hazelmoor With Or Without Marjo Kouhia WALAT         HYL  
  161 suusna Tupu Tintenfass Qingdao Suvi Lamminpää PCTEAM         HYL  
  163 lappor Rampo Kielapihkan Tulin Voittamaan Outi Puhakka LAPPA         HYL  
  170 pitcol Viira Leaf-Field´s Black Magic Woman Teea Mäkelä PIRKU         HYL  
  174 borcol Ilo Tending Quest Lotta Korventausta TAMSK         HYL  
  175 mudi Viki Kilvan Nepitancos Marika Vuori OSKK         HYL  
  176 kromfo Ruffe Raasillan Arcus Martti Takala TUUKK         HYL  
  183 borcol Niiru Hakukaaren Nero Satu Pihlajamäki LÄGI         HYL  
  188 borcol Alli Woollandian Alli Salla Vuorenmaa KKK         HYL  
  190 borcol Becks Johan On Boogie Esa Lehdistö ATT         HYL  
  195 borcol Sumu Myytin Tähteinvälinen Liisa Nevalainen TAMSK         HYL  
  196 lappor Roki Kielapihkan Pronssisolki Outi Puhakka LAPPA         HYL  
  197 borcol Ukko Woollandian Ukko Sabina Lähteenmäki TAMSK         HYL  
  198 borcol Luu Tending Impressive Anu Rantanen TAMSK         HYL  
  200 borcol Loru Tronic Otardina Soile Niemi TAMSK         HYL  
  165 borcol Tuumis Pumpula Eyewitness Expect The Unxpected Misa Riiali RIMA         POIS  
  171 borcol Vea Tronic Pashmina Heli Järnefelt JAU         POIS  
  178 borcol Tuuri Never Never Land U' Dare Devil Iris Kieme PAGIS         POIS  
  181 pitcol Kiila Maple Yard Gin Fizz Silja Larmu PIRKU         POIS  
  186 borcol Trip Woollandian Urho Satu Valtonen YLÖKK         POIS