Kilpailu 25.10.2015 B agilityrata, paikka Lempäälä, järjestäjä Ylöjärven Koirakerho ry

[Mini 2] [Medi 2] [Maksi 2]

Mini 2, kello 12:50, tuomari Johanna Wüthrich, koirakoita 9, ihanneaika 46 s, enimmäisaika 90 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 50 shelam Watti Cimillan Diiva Daami Mikko Nieminen WALAT 35,63 4,10 -10,37 0 -10,37 LUVA
2 53 cavspa Hilda Giggling Curious Coriander Hanna Sorri-Kosola TAMSK 46,39 3,15 0,39 0 0,39  
3 49 x-rotu Hannibal Hannibal Jaana Hanhonen-Helenius YLÖKK 46,83 3,12 0,83 0 0,83  
4 44 borter Unca Karimäen Uncammon Anne Järvenpää WECA 42,07 3,47 -3,93 5 5  
5 52 jackru Ruuti Roverrandom Gp As Oberon Sini Kalliokoski WALAT 43,81 3,33 -2,19 5 5  
6 46 shelam Prisse Copystyle Oh' So Pretty Kaisa Aaltonen-Siivari TAMSK 61,85 2,36 15,85 10 25,85  
  45 jackru Minni Turbotassun Talven Taiga Suvi Vine TAMSK         HYL  
  47 cocspa Hippu Kristala Cockwave´s Fairytale Viivi Uusitalo FPUKO         HYL  
  51 petbra Friidu Rölliriiviön Fantastinen-Friidu Leena Pohjaranta PCTEAM         HYL  

Medi 2, kello 13:15, tuomari Johanna Wüthrich, koirakoita 8, ihanneaika 46 s, enimmäisaika 90 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 55 parson Rossi Wizardling's My Magic Winner Toni Lahdensivu TAMSK 32,23 4,53 -13,77 0 -13,77 SERT
2 60 koohon Mimmi Lentävän Luppakorvan Matami Mimmi Senni Tanttari TAMSK 36,38 4,01 -9,62 0 -9,62 SERT
3 61 kromfo Tapa Alobelin Bianca Hanna Degerman TAKUT 37,06 3,94 -8,94 0 -8,94  
4 59 kromfo Stara Krumme Furche Brillant Jaana Harju YLÖKK 40,29 3,62 -5,71 0 -5,71  
5 54 schape Sade Lumikuono Nortada Fada Annina Könönen YLÖKK 41,92 3,48 -4,08 0 -4,08  
6 57 parson Aku Erimarin Geronimo Timo Latovehmas FPUKO 40,72 3,59 -5,28 5 5  
  56 jackru Jeppe Ansometsän Bastilion Hanna Näsinlinna PIRKU         HYL  
  58 shelam Jiri Amarantes Ambra Real Heidi Mattila KAUKO         HYL  
  62 cocspa Uni Speck Line Rieputa Rallaa Elina Laitinen TAMSK         POIS  

Maksi 2, kello 13:30, tuomari Johanna Wüthrich, koirakoita 15, ihanneaika 46 s, enimmäisaika 90 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 72 novnou Felix Tollerbay Felix Von Tistel Ville-Pekka Koto KSKK 37,80 3,86 -8,20 0 -8,20 LUVA
2 63 lyhcol Siiri Graciela Of Bohemia Balada Marianne Kukkasniemi OSKK 38,85 3,76 -7,15 0 -7,15 LUVA
3 65 borcol Ronja Amazeme Graceful Queen Tuija Tainio TAMSK 34,12 4,28 -11,88 5 5  
4 67 belpam Kipu Tammikallion Suttura Janne Lönnqvist ATD 31,00 4,71 -15,00 10 10  
5 66 lyhcol Hilpi Keyword Paperdoll Sari Nieminen TAMSK 32,68 4,47 -13,32 10 10  
6 76 auspai Tikru Hazelmoor Xantippe Eeva Tervo NPKH 36,00 4,06 -10,00 10 10  
7 71 borcol Pera Eyewitness Mastermind Satu Pihlajamäki LÄGI 36,09 4,05 -9,91 10 10  
8 75 labnou TAAVI Bowmore's Just Ducky Paula Ojanen FPUKO 53,23 2,74 7,23 5 12,23  
9 68 borcol Penni Secretmoor's Must Be Magic Heidi Pötry TAMSK 34,76 4,20 -11,24 15 15  
10 70 shelam Kassu Pähkinäpolun Aamu-Usva Marjut Järvinen KSKY 42,97 3,40 -3,03 15 15  
11 64 shelam Ykä Svarzekoks Kind Of K 9 Heli Kalves YLÖKK 45,42 3,21 -0,58 15 15  
  69 belpag Lara Finn Noir Lara Croft Päivi Haavisto E-HKK         HYL  
  73 auspai Yes Sanjeet A'lanala Bernadette Sini Kalliokoski WALAT         HYL  
  74 borcol Taito Tending Skill Kati Selkämaa TAMSK         HYL  
  77 lyhcol Miina Talvilinnan Miina Mitäs Mitäs Marianne Kukkasniemi OSKK         HYL