Kilpailu 25.10.2015 C hyppyrata, paikka Lempäälä, järjestäjä Ylöjärven Koirakerho ry

[Maksi 3] [Mini 3] [Medi 3]

Maksi 3, kello 14:15, tuomari Johanna Wüthrich, koirakoita 44, ihanneaika 40 s, enimmäisaika 80 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 200 borcol Loru Tronic Otardina Soile Niemi TAMSK 27,31 5,31 -12,69 0 -12,69  
2 187 borcol Zup Hakukaaren Zup Mira Pihlajamäki LÄGI 27,60 5,25 -12,40 0 -12,40  
3 173 borcol Di Little Step´s Wendy Kati Immonen KKK 27,82 5,21 -12,18 0 -12,18 SERT-H
4 147 belpat Inkeri Kuunsirpin Twin Cam Mika Rahunen PIRKU 29,45 4,92 -10,55 0 -10,55  
5 153 belpag Peppi Finn Noir I'm Special Johanna Peltonen E-HKK 30,27 4,79 -9,73 0 -9,73  
6 176 kromfo Ruffe Raasillan Arcus Martti Takala TUUKK 30,46 4,76 -9,54 0 -9,54  
7 166 borcol Otti Punasukan Oliivi Suvi Aalto RIMA 31,45 4,61 -8,55 0 -8,55  
8 154 borcol Jeriko Briskness Jack Daniel's Sabina Lähteenmäki TAMSK 31,76 4,57 -8,24 0 -8,24  
9 158 fiespa Ilo Bogdogs Spending My Time Aila Lindqvist PIRKU 37,56 3,86 -2,44 0 -2,44  
10 185 borcol Lilla Muussen Peatdigger Bute Senni Huotari VEIKK 26,87 5,40 -13,13 5 5  
11 155 lyhcol Aino Final Fantasy's Exotic Taste Maarit Ketopaikka TAMSK 30,15 4,81 -9,85 5 5  
12 148 borcol Haiku Shadoway's Dreaming Wide Awake Jenni Normala TVA 31,37 4,62 -8,63 5 5  
13 199 auskel Rhonda Kengurukolon Coffee Queen Riitta-Liisa Tapiola JANKK 37,65 3,85 -2,35 5 5  
14 188 borcol Alli Woollandian Alli Salla Vuorenmaa KKK 27,05 5,36 -12,95 10 10  
15 193 borcol Fendi Pikkupaimenen International News Hanna Löytynoja YLÖKK 28,08 5,16 -11,92 10 10  
16 183 borcol Niiru Hakukaaren Nero Satu Pihlajamäki LÄGI 32,20 4,50 -7,80 10 10  
17 161 suusna Tupu Tintenfass Qingdao Suvi Lamminpää PCTEAM 34,21 4,24 -5,79 10 10  
18 194 pumi PP Camms Attityd Katja Laine PAHA 35,55 4,08 -4,45 20 20  
  149 auskel Tex Cefeus Tre Kronor Ii Alessa Koskinen TAMSK         HYL  
  151 borcol Neppis Marple Salla Härkönen TAMSK         HYL  
  152 auspai Ruu Saussurea Social Butterfly Eeva Tervo NPKH         HYL  
  156 borcol Ihme Tending Mirage Maiju Ojamies TAMSK         HYL  
  157 borcol Capo Tending Hobgoblin Liisa Männistö JAU         HYL  
  159 borcol Peli Myytin Aseistariisumistyyli Reetta Pirttikoski RAUMA         HYL  
  160 auspai Witsi Hazelmoor With Or Without Marjo Kouhia WALAT         HYL  
  164 borcol Spot Skydive Saturnus Pekka Perälä TAMSK         HYL  
  167 borcol Lumi Kronvallaren Unique Mira Virta SBCAK         HYL  
  168 kulnou Suvi Ruokorapseen Auriina Markku Pajulahti TAMSK         HYL  
  169 auspai Chili Cryptonite Kittyhawk Kaisa Kivi ATT         HYL  
  174 borcol Ilo Tending Quest Lotta Korventausta TAMSK         HYL  
  175 mudi Viki Kilvan Nepitancos Marika Vuori OSKK         HYL  
  177 borcol Kiri Never Never Land L´tight Turn Ilona Marjakoski TAMSK         HYL  
  178 borcol Tuuri Never Never Land U' Dare Devil Iris Kieme PAGIS         HYL  
  180 borcol Riepu Secretmoor's Colour Of Magic Lea Taipaleenmäki TAMSK         HYL  
  182 belpag jolli Finn Noir J-lo Johanna Peltonen E-HKK         HYL  
  184 beauce Bro Punasukan Busybody Suvi Aalto RIMA         HYL  
  186 borcol Trip Woollandian Urho Satu Valtonen YLÖKK         HYL  
  189 belpam Nuka Tammikallion Nougat Miia Lönnqvist ATD         HYL  
  190 borcol Becks Johan On Boogie Esa Lehdistö ATT         HYL  
  191 belpag Nomi Eloisa Quti Noora Horppu PIRKU         HYL  
  192 borcol Teppo Rajahiilen Sydänyö Anu Puska TAMSK         HYL  
  195 borcol Sumu Myytin Tähteinvälinen Liisa Nevalainen TAMSK         HYL  
  197 borcol Ukko Woollandian Ukko Sabina Lähteenmäki TAMSK         HYL  
  198 borcol Luu Tending Impressive Anu Rantanen TAMSK         HYL  
  165 borcol Tuumis Pumpula Eyewitness Expect The Unxpected Misa Riiali RIMA         POIS  
  171 borcol Vea Tronic Pashmina Heli Järnefelt JAU         POIS  

Mini 3, kello 15:25, tuomari Johanna Wüthrich, koirakoita 23, ihanneaika 40 s, enimmäisaika 80 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 88 parson Maisa Miselin Manuela Mendez Toni Lahdensivu TAMSK 28,18 5,14 -11,82 0 -11,82  
2 92 shelam Nipsu Bumtsi Bum Madam Butterfly Anu Rantanen TAMSK 28,30 5,12 -11,70 0 -11,70  
3 80 jackru Luna Tricksy Rogue's Cosmic Cinnamon Maria Salonen PIRKU 29,66 4,89 -10,34 0 -10,34  
4 84 jackru Emmy Liinakon Linda Janne Edgren YLÖKK 30,53 4,75 -9,47 0 -9,47  
5 86 shelam Kessu Taimitarhan Keisari Eetu Rajala REKKU 33,81 4,29 -6,19 0 -6,19  
6 105 kääpin Manu Magnum Petra Malin WECA 33,88 4,28 -6,12 0 -6,12  
7 106 lägpys Piru Cimillan Mina Monsuuni Mika Rahunen PIRKU 35,32 4,11 -4,68 0 -4,68  
8 99 karmäy Viljami Olpesa Al Törmän Viljami Jaana Koivisto UPK 40,26 3,60 0,26 0 0,26  
9 101 borter Sani Punaruskan Tinny Saara Immonen YLÖKK 34,49 4,20 -5,51 5 5  
10 95 käävil Fami Villa Fantasian Clymene Elisa Heikkilä TAMSK 39,32 3,69 -0,68 5 5  
11 91 lägpys Lätty Cimillan Trude Taifuuni Päivi Männistö-Rahunen PIRKU 32,00 4,53 -8,00 10 10  
12 104 pebagv Mimosa Nightdream Cote De Pablo Martti Takala TUUKK 53,37 2,72 13,37 0 13,37  
  78 stbter Iisi Rockbottom's Little White Lie Laura Kokkila TAKUT         HYL  
  79 parson Elli Tallitontun Twiggy Laura Ruohonen TAMSK         HYL  
  81 jackru Riita Pepperinos Crispy Crunch Marita Karlund WALAT         HYL  
  82 parson Piipu Peatdigger Ion Flash Toni Lahdensivu TAMSK         HYL  
  83 käävil Dafi Flying Step's Quickstep Janika Majasaari VAS         HYL  
  85 lägpys Hippi Cimillan Walde Wallanmainio Stiina Pasanen PIRKU         HYL  
  87 stbter Lumira Alumira Pastaff Legion Lotta Kokkila TAKUT         HYL  
  94 jackru Mäyrä Snowjack Make Believe Noora Naaralainen PCTEAM         HYL  
  96 lägpys Tyyne Cimillan Wivian Wauhdinhurma Mari Karhu PIRKU         HYL  
  97 toyvil Adam Rasanne´s Adamantium Man Sirpa Sipola-Lieto WALAT         HYL  
  100 borter Tara Taichyagami Niina Liukkonen MAH         HYL  

Medi 3, kello 16:00, tuomari Johanna Wüthrich, koirakoita 29, ihanneaika 40 s, enimmäisaika 80 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 110 pyrpap Ruu Coirë Du Mourioche Minna Päivärinta HAU 26,46 5,48 -13,54 0 -13,54  
2 133 espves Letti Concurrido Karateca Milja Haapamäki TAMSK 28,60 5,07 -11,40 0 -11,40 SERT-H
3 138 espves Oodi Caraydan Hoya Lambii Ville Liukka HAU 28,66 5,06 -11,34 0 -11,34  
4 136 espves Inkeri Nadador Babosa Furiosa Mona Liljegren JANKK 30,24 4,80 -9,76 0 -9,76  
5 132 pumi Elli Scirpasta Ienezö Katja Laine PAHA 33,25 4,36 -6,75 0 -6,75  
6 108 kromfo Zona Jettildan Bellinzona Tilda Kangas TAMSK 27,51 5,27 -12,49 5 5  
7 130 shelam Neppari Bumtsi Bum Nightingale Tiina Pitkäniitty TAMSK 28,43 5,10 -11,57 5 5  
8 114 auspai Vii Popotin Biene Elina Jokinen JANKK 29,12 4,98 -10,88 5 5  
9 134 espves Tilli Caraydan Feérica Katariina Tenhunen WALAT 30,75 4,72 -9,25 10 10  
10 116 pumi Touho Fifikus Taltos Marika Kumpulainen KIIKO 34,06 4,26 -5,94 10 10  
  109 pumi Aatos Scirpasta Iegyöz Jaana Sarajärvi LEVEK         HYL  
  112 espves Esteri Nadador Tormenta Furiosa Mona Liljegren JANKK         HYL  
  113 espves Ronja Caraydan Felucia Ville Liukka HAU         HYL  
  115 espves Iitu Caraydan Infinita Kirsimaaria Inkinen-Moukola TOISK         HYL  
  117 shelam Peppi White Coastal Little Black Troja Heidi Försti LEVEK         HYL  
  119 espves Esso Caraydan Extasis Jade Erkko BAT         HYL  
  121 koohon Ella Lentävän Luppakorvan Liitolikka Kaisa Jalava TAMSK         HYL  
  123 shelam Jedi Cimillan Eri Kiituri Jaana Mäkelä TAMSK         HYL  
  125 parson Martti Ulvomäen Enzo Jr Hanna Isotalo YLÖKK         HYL  
  126 mudi Niitti Irhaberki Jegyes Babám Anne Huittinen PIRKU         HYL  
  127 pyrpap Susi Drole D'oiseau Saut-De-Loup Kati Hurskainen NPKH         HYL  
  128 pumi Viiri Fifikus Zafir Jyrki Försti LEVEK         HYL  
  131 pinser Alma Julivon Alma Aurora Samuli Huikuri LEVEK         HYL  
  135 parson Nemo Peatdigger Quinlan Anna Rekonen YLÖKK         HYL  
  137 pumi Veikko Fifikus Vitez Marika Kumpulainen KIIKO         HYL  
  139 espves Pinni Concurrido Cadencia Noora Haapamäki TAMSK         HYL  
  140 shelam Kisu Cimillan Gis Gis Päivi Männistö-Rahunen PIRKU         HYL  
  142 slapko Sara Dimolin Saraliina Annika Stenvall LAPPA         HYL  
  145 shelam Tiuhti Uneksijan Nyytiäinen Marita Vainio WALAT         HYL  
  120 shelam Vauhti Nappulavaaran Ilta Villi Johanna Romppanen TAMSK         POIS  
  122 walspa Luna Castiog Esto Perpetua Tanja-Maija Virta PIRKU         POIS