Kilpailu 29.8.2015 A agilityrata, paikka Ylöjärvi, järjestäjä Ylöjärven Koirakerho ry

[Mini 1] [Medi 1] [Maksi 1] [Mini 2] [Medi 2] [Maksi 2]

Mini 1, kello 10:00, tuomari Reetta Pirttikoski, koirakoita 6, ihanneaika 46 s, enimmäisaika 80 s, eteneminopeus 3,1 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 6 x-rotu Robin Robin Jenni Tiihonen YLÖKK 49,25 2,90 3,25 5 8,25  
  1 shelam Halla Khimairan Dinky Darling Hanne-Mari Paloniemi ATD         HYL  
  4 käävil Nessa A'cot Luver's Nessa Henni Viikinniemi SIEVI         HYL  
  5 shelam Hupi Woodruff Black Velvet Sonja Kivistö YLÖKK         HYL  
  7 stbter Mini Rockbottom's Time Of Angels Lotta Kokkila TAKUT         HYL  
  8 käävil Tazz Caspian Line's Keep In Touch Päivi Karilaakso TAMSK         HYL  

Medi 1, kello 10:00, tuomari Reetta Pirttikoski, koirakoita 8, ihanneaika 46 s, enimmäisaika 80 s, eteneminopeus 3,1 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 15 shelam Mii Taimitarhan Histamiini Susanna Kosonen VIRTA 44,49 3,21 -1,51 5 5  
2 13 parson Rossini Wizardling's My Magic Winner Toni Lahdensivu TAMSK 47,02 3,04 1,02 5 6,02  
3 11 shelam Esme Toffytail Beauty Brunette Heidi Kouhia JSPKH 39,62 3,61 -6,38 10 10  
  9 shelam Ando Mystic Moonlight Bi Exclusive Blue Saija Tuomi TAMSK         HYL  
  10 tarupi Nemo Simpuran Nuuti Nokkela Pauliina Viitanen YLÖKK         HYL  
  12 shelam Helmi Taimitarhan Lumous Eetu Rajala REKKU         HYL  
  14 stbter Denis Definately Rockbottom Staffosfera Laura Kokkila TAKUT         HYL  
  16 parson Nuga Finding Nemo's Anselmi Anna Rekonen YLÖKK         HYL  

Maksi 1, kello 10:00, tuomari Reetta Pirttikoski, koirakoita 6, ihanneaika 46 s, enimmäisaika 80 s, eteneminopeus 3,1 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 21 lappor Tahka Tuhkavuorten Oodi Kuulle Laura Elina Pasanen ISKK 41,12 3,48 -4,88 15 15  
2 24 shelam Ykä Svarzekoks Kind Of K 9 Heli Kalves YLÖKK 49,81 2,87 3,81 15 18,81  
  18 x-rotu Arttu Arttu Annika Kontinaho TAMSK         HYL  
  20 mudi Torsti Take One Blue Devil Emmi Vesterinen TAMSK         HYL  
  22 auskel Hans Cefeus Nonstop Hans Ii Emmi Kollani YLÖKK         HYL  
  23 belpat Teko Deco Du Château Royal Sarianna Sarmastola TAKUT         HYL  

Mini 2, kello 13:40, tuomari Reetta Pirttikoski, koirakoita 1, ihanneaika 46 s, enimmäisaika 92 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 28 bichav Nero White Lily's Golden Chest Reija Arajärvi TAMSK 50,56 2,87 4,56 0 4,56  

Medi 2, kello 13:40, tuomari Reetta Pirttikoski, koirakoita 4, ihanneaika 46 s, enimmäisaika 92 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 33 kromfo Stara Krumme Furche Brillant Jaana Harju YLÖKK 39,51 3,67 -6,49 0 -6,49 LUVA
2 30 slapko Ronja Hengenheimon Arvoitus Annika Stenvall LAPPA 44,10 3,29 -1,90 0 -1,90  
3 31 walspa Wilma Jangas Ees-Taas Riikka Janka TAMSK 48,02 3,02 2,02 0 2,02  
  29 parson Fairy Speedpump Gammawarning Jari Helin YLÖKK         HYL  
  32 shelam Hupi Karhuveljen Kenai Marica Hannus TAMSK         POIS  

Maksi 2, kello 13:40, tuomari Reetta Pirttikoski, koirakoita 5, ihanneaika 46 s, enimmäisaika 92 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 38 belpag Ruuti Eloisa Sinko Sari Nieminen NPKH 30,66 4,73 -15,34 0 -15,34 SERT
2 37 borcol Lumi Kronvallaren Unique Mira Virta SBCAK 34,88 4,16 -11,12 0 -11,12  
3 39 auspai Tikru Hazelmoor Xantippe Eeva Tervo NPKH 35,81 4,05 -10,19 10 10  
4 40 kerter Hilla Alannah Hanna Renkola YLÖKK 64,84 2,24 18,84 5 23,84  
  36 auspai Nuka Ghosteye's Ghost Whisper Tarja Puputti YLÖKK         HYL  
  34 labnou Nuppu Hatsepsut Isa Lassinaro TAMSK         POIS  
  35 shelam Haru Copystyle Love Of My Life Saija Tuomi TAMSK         POIS