Kilpailu 29.8.2015 B agilityrata, paikka Ylöjärvi, järjestäjä Ylöjärven Koirakerho ry

[Mini 1] [Medi 1] [Maksi 1] [Mini 2] [Medi 2] [Maksi 2]

Mini 1, kello 10:45, tuomari Reetta Pirttikoski, koirakoita 6, ihanneaika 42 s, enimmäisaika 84 s, eteneminopeus 3,1 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 6 x-rotu Robin Robin Jenni Tiihonen YLÖKK 38,71 3,33 -3,29 0 -3,29 LUVA
2 5 shelam Hupi Woodruff Black Velvet Sonja Kivistö YLÖKK 44,62 2,89 2,62 0 2,62  
  1 shelam Halla Khimairan Dinky Darling Hanne-Mari Paloniemi ATD         HYL  
  4 käävil Nessa A'cot Luver's Nessa Henni Viikinniemi SIEVI         HYL  
  7 stbter Mini Rockbottom's Time Of Angels Lotta Kokkila TAKUT         HYL  
  8 käävil Tazz Caspian Line's Keep In Touch Päivi Karilaakso TAMSK         HYL  

Medi 1, kello 10:45, tuomari Reetta Pirttikoski, koirakoita 8, ihanneaika 42 s, enimmäisaika 84 s, eteneminopeus 3,1 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 13 parson Rossini Wizardling's My Magic Winner Toni Lahdensivu TAMSK 38,17 3,38 -3,83 0 -3,83 LUVA
2 12 shelam Helmi Taimitarhan Lumous Eetu Rajala REKKU 39,71 3,25 -2,29 5 5  
3 9 shelam Ando Mystic Moonlight Bi Exclusive Blue Saija Tuomi TAMSK 43,48 2,97 1,48 5 6,48  
  10 tarupi Nemo Simpuran Nuuti Nokkela Pauliina Viitanen YLÖKK         HYL  
  11 shelam Esme Toffytail Beauty Brunette Heidi Kouhia JSPKH         HYL  
  14 stbter Denis Definately Rockbottom Staffosfera Laura Kokkila TAKUT         HYL  
  15 shelam Mii Taimitarhan Histamiini Susanna Kosonen VIRTA         HYL  
  16 parson Nuga Finding Nemo's Anselmi Anna Rekonen YLÖKK         HYL  

Maksi 1, kello 10:45, tuomari Reetta Pirttikoski, koirakoita 9, ihanneaika 42 s, enimmäisaika 84 s, eteneminopeus 3,1 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 24 shelam Ykä Svarzekoks Kind Of K 9 Heli Kalves YLÖKK 35,07 3,68 -6,93 0 -6,93 SERT
2 19 silnou Iida Elvenpath's Shenandoah Liisa Hänninen TAMSK 36,03 3,58 -5,97 0 -5,97 SERT
3 25 lyhcol Miina Talvilinnan Miina Mitäs Mitäs Marianne Kukkasniemi OSKK 40,27 3,20 -1,73 5 5  
4 21 lappor Tahka Tuhkavuorten Oodi Kuulle Laura Elina Pasanen ISKK 41,01 3,15 -0,99 10 10  
5 17 lyhcol Siiri Graciela Of Bohemia Balada Marianne Kukkasniemi OSKK 45,71 2,82 3,71 10 13,71  
  18 x-rotu Arttu Arttu Annika Kontinaho TAMSK         HYL  
  20 mudi Torsti Take One Blue Devil Emmi Vesterinen TAMSK         HYL  
  22 auskel Hans Cefeus Nonstop Hans Ii Emmi Kollani YLÖKK         HYL  
  23 belpat Teko Deco Du Château Royal Sarianna Sarmastola TAKUT         HYL  

Mini 2, kello 13:00, tuomari Reetta Pirttikoski, koirakoita 3, ihanneaika 45 s, enimmäisaika 90 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 26 x-rotu Hannibal Hannibal Jaana Hanhonen-Helenius YLÖKK 51,59 2,79 6,59 0 6,59  
2 28 bichav Nero White Lily's Golden Chest Reija Arajärvi TAMSK 64,28 2,24 19,28 10 29,28  
  27 engkte Raiku Pikiruusun Ihan Kiva Anneli Tulppo TAMSK         HYL  

Medi 2, kello 13:00, tuomari Reetta Pirttikoski, koirakoita 4, ihanneaika 45 s, enimmäisaika 90 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 31 walspa Wilma Jangas Ees-Taas Riikka Janka TAMSK 47,09 3,06 2,09 0 2,09  
2 30 slapko Ronja Hengenheimon Arvoitus Annika Stenvall LAPPA 44,58 3,23 -0,42 5 5  
3 29 parson Fairy Speedpump Gammawarning Taina Helin YLÖKK 50,41 2,86 5,41 0 5,41  
  33 kromfo Stara Krumme Furche Brillant Jaana Harju YLÖKK         HYL  
  32 shelam Hupi Karhuveljen Kenai Marica Hannus TAMSK         POIS  

Maksi 2, kello 13:00, tuomari Reetta Pirttikoski, koirakoita 6, ihanneaika 45 s, enimmäisaika 90 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 36 auspai Nuka Ghosteye's Ghost Whisper Tarja Puputti YLÖKK 42,15 3,42 -2,85 10 10  
2 35 shelam Haru Copystyle Love Of My Life Saija Tuomi TAMSK 48,90 2,94 3,90 15 18,90  
  37 borcol Lumi Kronvallaren Unique Mira Virta SBCAK         HYL  
  38 belpag Ruuti Eloisa Sinko Sari Nieminen NPKH         HYL  
  39 auspai Tikru Hazelmoor Xantippe Eeva Tervo NPKH         HYL  
  40 kerter Hilla Alannah Hanna Renkola YLÖKK         HYL  
  34 labnou Nuppu Hatsepsut Isa Lassinaro TAMSK         POIS