Kilpailu 29.8.2015 C hyppyrata, paikka Ylöjärvi, järjestäjä Ylöjärven Koirakerho ry

[Mini 1] [Medi 1] [Maksi 1] [Mini 2] [Medi 2] [Maksi 2]

Mini 1, kello 11:35, tuomari Reetta Pirttikoski, koirakoita 6, ihanneaika 40 s, enimmäisaika 80 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 7 stbter Mini Rockbottom's Time Of Angels Lotta Kokkila TAKUT 34,10 3,69 -5,90 10 10  
2 2 jackru Tiltu Pearlfield's Galway Girl Kristina Jokio WALAT 38,48 3,27 -1,52 10 10  
  1 shelam Halla Khimairan Dinky Darling Hanne-Mari Paloniemi ATD         HYL  
  3 ranbul Sisu Friedrich`s Mr Bean Suvi Lahtinen 11013903         HYL  
  4 käävil Nessa A'cot Luver's Nessa Henni Viikinniemi SIEVI         HYL  
  8 käävil Tazz Caspian Line's Keep In Touch Päivi Karilaakso TAMSK         HYL  

Medi 1, kello 11:35, tuomari Reetta Pirttikoski, koirakoita 7, ihanneaika 40 s, enimmäisaika 80 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 13 parson Rossini Wizardling's My Magic Winner Toni Lahdensivu TAMSK 26,88 4,69 -13,12 0 -13,12 LUVA
2 12 shelam Helmi Taimitarhan Lumous Eetu Rajala REKKU 36,16 3,48 -3,84 5 5  
3 15 shelam Mii Taimitarhan Histamiini Susanna Kosonen VIRTA 42,86 2,94 2,86 5 7,86  
4 14 stbter Denis Definately Rockbottom Staffosfera Laura Kokkila TAKUT 33,86 3,72 -6,14 10 10  
  10 tarupi Nemo Simpuran Nuuti Nokkela Pauliina Viitanen YLÖKK         HYL  
  11 shelam Esme Toffytail Beauty Brunette Heidi Kouhia JSPKH         HYL  
  16 parson Nuga Finding Nemo's Anselmi Anna Rekonen YLÖKK         HYL  

Maksi 1, kello 11:35, tuomari Reetta Pirttikoski, koirakoita 5, ihanneaika 40 s, enimmäisaika 80 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 20 mudi Torsti Take One Blue Devil Emmi Vesterinen TAMSK 30,14 4,18 -9,86 5 5  
2 25 lyhcol Miina Talvilinnan Miina Mitäs Mitäs Marianne Kukkasniemi OSKK 32,73 3,85 -7,27 5 5  
3 17 lyhcol Siiri Graciela Of Bohemia Balada Marianne Kukkasniemi OSKK 48,53 2,60 8,53 15 23,53  
  21 lappor Tahka Tuhkavuorten Oodi Kuulle Laura Elina Pasanen ISKK         HYL  
  23 belpat Teko Deco Du Château Royal Sarianna Sarmastola TAKUT         HYL  

Mini 2, kello 12:25, tuomari Reetta Pirttikoski, koirakoita 3, ihanneaika 40 s, enimmäisaika 80 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 28 bichav Nero White Lily's Golden Chest Reija Arajärvi TAMSK 39,00 3,38 -1,00 0 -1,00  
2 26 x-rotu Hannibal Hannibal Jaana Hanhonen-Helenius YLÖKK 41,05 3,22 1,05 0 1,05  
  27 engkte Raiku Pikiruusun Ihan Kiva Anneli Tulppo TAMSK         HYL  

Medi 2, kello 12:25, tuomari Reetta Pirttikoski, koirakoita 2, ihanneaika 40 s, enimmäisaika 80 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 30 slapko Ronja Hengenheimon Arvoitus Annika Stenvall LAPPA 33,48 3,94 -6,52 0 -6,52 LUVA
  33 kromfo Stara Krumme Furche Brillant Jaana Harju YLÖKK         HYL  
  32 shelam Hupi Karhuveljen Kenai Marica Hannus TAMSK         POIS  

Maksi 2, kello 12:25, tuomari Reetta Pirttikoski, koirakoita 6, ihanneaika 40 s, enimmäisaika 80 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 38 belpag Ruuti Eloisa Sinko Sari Nieminen NPKH 27,04 4,88 -12,96 0 -12,96 LUVA
2 37 borcol Lumi Kronvallaren Unique Mira Virta SBCAK 30,52 4,32 -9,48 0 -9,48 LUVA
3 36 auspai Nuka Ghosteye's Ghost Whisper Tarja Puputti YLÖKK 37,92 3,48 -2,08 10 10  
  19 silnou Iida Elvenpath's Shenandoah Liisa Hänninen TAMSK         HYL  
  35 shelam Haru Copystyle Love Of My Life Saija Tuomi TAMSK         HYL  
  39 auspai Tikru Hazelmoor Xantippe Eeva Tervo NPKH         HYL