Kilpailu 30.8.2015 A agilityrata, paikka Ylöjärvi, järjestäjä Ylöjärven Koirakerho ry

[Mini 3] [Medi 3] [Maksi 3]

Mini 3, kello 10:00, tuomari Reetta Pirttikoski, koirakoita 19, ihanneaika 49 s, enimmäisaika 98 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 63 käävil Bali Trucker's Wicked Bitch Johanna Kulmala ÄETSÄ 36,85 4,61 -12,15 0 -12,15  
2 57 shelam Lili Cimillan Fiini Friidu Antti Huotari PIRKU 37,80 4,50 -11,20 0 -11,20  
3 51 jackru Emmy Liinakon Linda Janne Edgren YLÖKK 40,24 4,22 -8,76 0 -8,76  
4 61 jackru Inka Kairojen Briina Liisa Berg TAMSK 42,64 3,99 -6,36 0 -6,36  
5 43 cavspa Remu Yours Maxwell Smart Petri Tamminen TAMSK 44,12 3,85 -4,88 0 -4,88  
6 60 kääpin Domi Riihikarsinan Dominicus Djanoah Marita Uurto ÄETSÄ 44,24 3,84 -4,76 0 -4,76  
7 55 käävil Huugo Jakaranda Fifty Cent Heta Kylmämaa TAMSK 40,78 4,17 -8,22 5 5  
8 46 lanhee Stella Dreamdust Elanor Elina Alatalo TAMSK 44,34 3,83 -4,66 5 5  
9 59 parson Piipu Peatdigger Ion Flash Tuija Laurila TAMSK 46,38 3,66 -2,62 5 5  
10 52 kääpin Maisa Rapid Master's I'm Angel Of Hope Jaana Santikko KSKY 48,02 3,54 -0,98 10 10  
11 62 jackru Tykki Rapunzellin Monkey Business Alisa Kranni SJRT 51,60 3,30 2,60 10 12,60  
  41 jackru Riita Pepperinos Crispy Crunch Marita Karlund WALAT         HYL  
  42 stbter Iisi Rockbottom's Little White Lie Laura Kokkila TAKUT         HYL  
  44 mittel Duplis Taivaanlahjan Aamutähti Johanna Wüthrich YLÖKK         HYL  
  45 käävil Ulpu Flash Dancer's Athene Johanna Kulmala ÄETSÄ         HYL  
  53 borter Sani Punaruskan Tinny Saara Immonen YLÖKK         HYL  
  54 käävil Tami Backseat Driver´s Tambest Ulla Viholainen FPUKO         HYL  
  56 kääpin Mopo Pinserella's Black Velvet Virpi Ropponen JAT         HYL  
  58 cocspa Sinni Namusillan Mareta Hanna Hyvärinen TAMSK         HYL  

Medi 3, kello 10:30, tuomari Reetta Pirttikoski, koirakoita 15, ihanneaika 49 s, enimmäisaika 98 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 72 espves Peikko Caraydan Hoya Compacta Virpi Hujanen PIRKU 36,56 4,65 -12,44 0 -12,44  
2 77 espves Tilli Caraydan Feérica Katariina Tenhunen WALAT 37,59 4,52 -11,41 0 -11,41  
3 83 espves Esteri Nadador Tormenta Furiosa Mona Liljegren JANKK 38,12 4,46 -10,88 0 -10,88  
4 67 schape Seela Puuparran Salli Kati Rouhento TAMSK 41,04 4,14 -7,96 0 -7,96  
5 71 espves Pinni Concurrido Cadencia Noora Haapamäki TAMSK 41,81 4,07 -7,19 0 -7,19  
6 76 itavin Petteri Ekavintin Laku Petteri Nina Steiner TAMSK 42,48 4,00 -6,52 0 -6,52  
7 82 slapko Sara Dimolin Saraliina Annika Stenvall LAPPA 43,60 3,90 -5,40 0 -5,40  
8 75 cocspa Mila Elmers Goldmine Zeena Of Hope Sirpa Kivimäki TAMSK 53,57 3,17 4,57 0 4,57  
9 66 espves Inkeri Nadador Babosa Furiosa Mona Liljegren JANKK 43,61 3,90 -5,39 10 10  
10 74 pinser Mila Windläufer Immer Heiter Anu Hyyrynmäki YLÖKK 45,55 3,73 -3,45 10 10  
  68 parson Nemo Peatdigger Quinlan Anna Rekonen YLÖKK         HYL  
  69 espves Iitu Caraydan Infinita Kirsimaaria Inkinen-Moukola TOISK         HYL  
  73 cocspa Netta Namusillan Sikuriina Marianne Helander WECA         HYL  
  78 parson Lissu Bravefellow Larissa Annamaria Ristimäki WECA         HYL  
  79 espves Letti Concurrido Karateca Milja Haapamäki TAMSK         HYL  

Maksi 3, kello 10:55, tuomari Reetta Pirttikoski, koirakoita 27, ihanneaika 49 s, enimmäisaika 98 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 85 borcol Piäni Rohkee Olifant Tending Moxie Elina Rajala WECA 38,08 4,46 -10,92 0 -10,92  
2 100 borcol Ilo Tending Quest Lotta Korventausta TAMSK 38,19 4,45 -10,81 0 -10,81  
3 95 auskel Musti Grejaskogens Vega Tuula Pessa TAMSK 41,92 4,05 -7,08 0 -7,08  
4 86 lappor Rhoo Hallanevan Lumijäkkärä Aino-Liisa Mutka I-HAH 42,08 4,04 -6,92 0 -6,92  
5 104 lagrom Consta Foogel Constantino Johanna Lammi YLÖKK 42,16 4,03 -6,84 0 -6,84  
6 108 sakpai Face Svarzekoks Face Kairi Sälik TAMSK 44,38 3,83 -4,62 0 -4,62  
7 98 pinser Nuka Dogiwogin Nuudeli Sanna Silvast YLÖKK 48,70 3,49 -0,30 0 -0,30  
8 105 auskel Risto Coshagh Beltane Salla Luoma PCTEAM 36,08 4,71 -12,92 5 5  
9 103 novnou Lili Nauruparran Mystery Storm Lily Saija Tarvainen NOVA 50,50 3,37 1,50 5 6,50  
10 84 belpag Nomi Eloisa Quti Noora Horppu PIRKU 43,99 3,87 -5,01 10 10  
11 94 auskel Koda Didaktic's Bon Jovi Iina Koivisto REKKU 36,94 4,60 -12,06 15 15  
12 102 borcol Ihme Tending Mirage Maiju Ojamies TAMSK 42,75 3,98 -6,25 15 15  
13 99 auspai Boris Örnbacka Boris Pia Korpisaari TAMSK 58,22 2,92 9,22 15 24,22  
  88 borcol Kiri Never Never Land L´tight Turn Pekka Perälä TAMSK         HYL  
  89 fiespa Ilo Bogdogs Spending My Time Aila Lindqvist PIRKU         HYL  
  90 lappor Rampo Kielapihkan Tulin Voittamaan Outi Puhakka LAPPA         HYL  
  91 suusna Tupu Tintenfass Qingdao Suvi Lamminpää PCTEAM         HYL  
  92 auspai Witsi Hazelmoor With Or Without Marjo Kouhia WALAT         HYL  
  96 lksaks Kirppu Tappijalan Seisova-Blanca Leena Pohjaranta PCTEAM         HYL  
  97 borcol Jyty Pythagoraan X-mas Bombshell Päivi Karhunen REKKU         HYL  
  101 borcol Roihu Like A Wind Black Chevers Silja Larmu PIRKU         HYL  
  106 borcol Tuuri Never Never Land U' Dare Devil Iris Kieme PAGIS         HYL  
  107 borcol Sukka Hopeaketun Sukka Nokkakala Aino-Liisa Mutka I-HAH         HYL  
  109 borcol Trip Woollandian Urho Satu Valtonen YLÖKK         HYL  
  110 borcol Loru Tronic Otardina Soile Niemi TAMSK         HYL  
  112 borcol Nano Päättymätön Peli Tanja Kurikka TAKUT         HYL  
  113 pyrpap Gatu Gavroche De Champcrose Teemu Määttä YLÖKK         HYL  
  87 lappor Hemmo Tuhkavuorten Karhunvartija Hanna Pylkkänen VAU         POIS