Kilpailu 30.8.2015 B agilityrata, paikka Ylöjärvi, järjestäjä Ylöjärven Koirakerho ry

[Mini 3] [Medi 3] [Maksi 3]

Mini 3, kello 11:45, tuomari Reetta Pirttikoski, koirakoita 20, ihanneaika 45 s, enimmäisaika 90 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 58 cocspa Sinni Namusillan Mareta Hanna Hyvärinen TAMSK 33,07 4,78 -11,93 0 -11,93  
2 63 käävil Bali Trucker's Wicked Bitch Johanna Kulmala ÄETSÄ 34,11 4,63 -10,89 0 -10,89  
3 54 käävil Tami Backseat Driver´s Tambest Ulla Viholainen FPUKO 34,42 4,59 -10,58 0 -10,58  
4 56 kääpin Mopo Pinserella's Black Velvet Virpi Ropponen JAT 35,42 4,46 -9,58 0 -9,58  
5 55 käävil Huugo Jakaranda Fifty Cent Heta Kylmämaa TAMSK 36,77 4,30 -8,23 0 -8,23  
6 41 jackru Riita Pepperinos Crispy Crunch Marita Karlund WALAT 37,03 4,27 -7,97 0 -7,97  
7 51 jackru Emmy Liinakon Linda Janne Edgren YLÖKK 37,97 4,16 -7,03 0 -7,03  
8 53 borter Sani Punaruskan Tinny Saara Immonen YLÖKK 38,50 4,10 -6,50 0 -6,50  
9 46 lanhee Stella Dreamdust Elanor Elina Alatalo TAMSK 39,17 4,03 -5,83 0 -5,83  
10 42 stbter Iisi Rockbottom's Little White Lie Laura Kokkila TAKUT 39,76 3,97 -5,24 0 -5,24  
11 60 kääpin Domi Riihikarsinan Dominicus Djanoah Marita Uurto ÄETSÄ 41,13 3,84 -3,87 0 -3,87  
12 61 jackru Inka Kairojen Briina Liisa Berg TAMSK 42,55 3,71 -2,45 0 -2,45  
13 43 cavspa Remu Yours Maxwell Smart Petri Tamminen TAMSK 42,60 3,71 -2,40 0 -2,40  
14 57 shelam Lili Cimillan Fiini Friidu Antti Huotari PIRKU 35,67 4,43 -9,33 5 5  
15 47 shelam Kessu Taimitarhan Keisari Eetu Rajala REKKU 43,73 3,61 -1,27 5 5  
16 52 kääpin Maisa Rapid Master's I'm Angel Of Hope Jaana Santikko KSKY 44,48 3,55 -0,52 5 5  
  44 mittel Duplis Taivaanlahjan Aamutähti Johanna Wüthrich YLÖKK         HYL  
  45 käävil Ulpu Flash Dancer's Athene Johanna Kulmala ÄETSÄ         HYL  
  59 parson Piipu Peatdigger Ion Flash Tuija Laurila TAMSK         HYL  
  62 jackru Tykki Rapunzellin Monkey Business Alisa Kranni SJRT         HYL  

Medi 3, kello 12:15, tuomari Reetta Pirttikoski, koirakoita 19, ihanneaika 45 s, enimmäisaika 90 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 66 espves Inkeri Nadador Babosa Furiosa Mona Liljegren JANKK 32,82 4,81 -12,18 0 -12,18  
2 83 espves Esteri Nadador Tormenta Furiosa Mona Liljegren JANKK 32,86 4,81 -12,14 0 -12,14  
3 72 espves Peikko Caraydan Hoya Compacta Virpi Hujanen PIRKU 32,95 4,80 -12,05 0 -12,05  
4 77 espves Tilli Caraydan Feérica Katariina Tenhunen WALAT 34,71 4,55 -10,29 0 -10,29  
5 65 kromfo Cinco Krumme Furche Festina Lente Annariina Kulmala FPUKO 34,90 4,53 -10,10 0 -10,10  
6 81 kromfo Fyra Fannimer Angelica Annariina Kulmala FPUKO 36,20 4,36 -8,80 0 -8,80  
7 68 parson Nemo Peatdigger Quinlan Anna Rekonen YLÖKK 36,52 4,33 -8,48 0 -8,48  
8 76 itavin Petteri Ekavintin Laku Petteri Nina Steiner TAMSK 36,63 4,31 -8,37 0 -8,37  
9 71 espves Pinni Concurrido Cadencia Noora Haapamäki TAMSK 40,52 3,90 -4,48 0 -4,48  
10 75 cocspa Mila Elmers Goldmine Zeena Of Hope Sirpa Kivimäki TAMSK 43,94 3,60 -1,06 0 -1,06  
11 78 parson Lissu Bravefellow Larissa Annamaria Ristimäki WECA 36,18 4,37 -8,82 5 5  
12 74 pinser Mila Windläufer Immer Heiter Anu Hyyrynmäki YLÖKK 36,41 4,34 -8,59 5 5  
13 69 espves Iitu Caraydan Infinita Kirsimaaria Inkinen-Moukola TOISK 38,60 4,09 -6,40 5 5  
14 80 novnou Willa Sienna-Red Calandiva Miia Peltokangas TAMSK 39,59 3,99 -5,41 5 5  
15 73 cocspa Netta Namusillan Sikuriina Marianne Helander WECA 39,75 3,97 -5,25 10 10  
16 82 slapko Sara Dimolin Saraliina Annika Stenvall LAPPA 53,58 2,95 8,58 10 18,58  
  64 novnou Wii Tuplaveen Tättähäärä Miia Peltokangas TAMSK         HYL  
  67 schape Seela Puuparran Salli Kati Rouhento TAMSK         HYL  
  79 espves Letti Concurrido Karateca Milja Haapamäki TAMSK         HYL  
  70 koohon Ella Lentävän Luppakorvan Liitolikka Kaisa Jalava ATT         POIS  

Maksi 3, kello 12:45, tuomari Reetta Pirttikoski, koirakoita 29, ihanneaika 45 s, enimmäisaika 90 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 102 borcol Ihme Tending Mirage Maiju Ojamies TAMSK 32,31 4,89 -12,69 0 -12,69 SERT-A
2 112 borcol Nano Päättymätön Peli Tanja Kurikka TAKUT 33,24 4,75 -11,76 0 -11,76  
3 106 borcol Tuuri Never Never Land U' Dare Devil Iris Kieme PAGIS 33,36 4,74 -11,64 0 -11,64  
4 105 auskel Risto Coshagh Beltane Salla Luoma PCTEAM 34,56 4,57 -10,44 0 -10,44  
5 86 lappor Rhoo Hallanevan Lumijäkkärä Aino-Liisa Mutka I-HAH 37,23 4,24 -7,77 0 -7,77  
6 103 novnou Lili Nauruparran Mystery Storm Lily Saija Tarvainen NOVA 39,26 4,02 -5,74 0 -5,74  
7 101 borcol Roihu Like A Wind Black Chevers Silja Larmu PIRKU 39,30 4,02 -5,70 0 -5,70  
8 87 lappor Hemmo Tuhkavuorten Karhunvartija Hanna Pylkkänen VAU 42,82 3,69 -2,18 0 -2,18  
9 89 fiespa Ilo Bogdogs Spending My Time Aila Lindqvist PIRKU 45,89 3,44 0,89 0 0,89  
10 98 pinser Nuka Dogiwogin Nuudeli Sanna Silvast YLÖKK 48,57 3,25 3,57 0 3,57  
11 85 borcol Piäni Rohkee Olifant Tending Moxie Elina Rajala WECA 34,21 4,62 -10,79 5 5  
12 84 belpag Nomi Eloisa Quti Noora Horppu PIRKU 35,05 4,51 -9,95 5 5  
13 97 borcol Jyty Pythagoraan X-mas Bombshell Päivi Karhunen REKKU 37,61 4,20 -7,39 5 5  
14 108 sakpai Face Svarzekoks Face Kairi Sälik TAMSK 39,62 3,99 -5,38 5 5  
15 88 borcol Kiri Never Never Land L´tight Turn Pekka Perälä TAMSK 43,42 3,64 -1,58 5 5  
16 92 auspai Witsi Hazelmoor With Or Without Marjo Kouhia WALAT 44,28 3,57 -0,72 5 5  
17 109 borcol Trip Woollandian Urho Satu Valtonen YLÖKK 35,79 4,41 -9,21 10 10  
18 91 suusna Tupu Tintenfass Qingdao Suvi Lamminpää PCTEAM 40,98 3,86 -4,02 10 10  
19 100 borcol Ilo Tending Quest Lotta Korventausta TAMSK 42,43 3,72 -2,57 10 10  
20 96 lksaks Kirppu Tappijalan Seisova-Blanca Leena Pohjaranta PCTEAM 45,17 3,50 0,17 10 10,17  
21 99 auspai Boris Örnbacka Boris Pia Korpisaari TAMSK 49,13 3,22 4,13 10 14,13  
  90 lappor Rampo Kielapihkan Tulin Voittamaan Outi Puhakka LAPPA         HYL  
  93 auspai Ruu Saussurea Social Butterfly Eeva Tervo NPKH         HYL  
  94 auskel Koda Didaktic's Bon Jovi Iina Koivisto REKKU         HYL  
  95 auskel Musti Grejaskogens Vega Tuula Pessa TAMSK         HYL  
  104 lagrom Consta Foogel Constantino Johanna Lammi YLÖKK         HYL  
  107 borcol Sukka Hopeaketun Sukka Nokkakala Aino-Liisa Mutka I-HAH         HYL  
  110 borcol Loru Tronic Otardina Soile Niemi TAMSK         HYL  
  113 pyrpap Gatu Gavroche De Champcrose Teemu Määttä YLÖKK         HYL