Kilpailu 30.8.2015 C hyppyrata, paikka Ylöjärvi, järjestäjä Ylöjärven Koirakerho ry

[Mini 3] [Medi 3] [Maksi 3]

Mini 3, kello 13:35, tuomari Reetta Pirttikoski, koirakoita 21, ihanneaika 41 s, enimmäisaika 82 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 63 käävil Bali Trucker's Wicked Bitch Johanna Kulmala ÄETSÄ 34,15 4,33 -6,85 0 -6,85  
2 55 käävil Huugo Jakaranda Fifty Cent Heta Kylmämaa TAMSK 37,88 3,91 -3,12 0 -3,12  
3 61 jackru Inka Kairojen Briina Liisa Berg TAMSK 37,90 3,90 -3,10 0 -3,10  
4 50 stbter Lumira Alumira Pastaff Legion Lotta Kokkila TAKUT 39,40 3,76 -1,60 0 -1,60  
5 42 stbter Iisi Rockbottom's Little White Lie Laura Kokkila TAKUT 40,19 3,68 -0,81 0 -0,81  
6 60 kääpin Domi Riihikarsinan Dominicus Djanoah Marita Uurto ÄETSÄ 40,36 3,67 -0,64 0 -0,64  
7 52 kääpin Maisa Rapid Master's I'm Angel Of Hope Jaana Santikko KSKY 41,27 3,59 0,27 0 0,27  
8 43 cavspa Remu Yours Maxwell Smart Petri Tamminen TAMSK 42,30 3,50 1,30 0 1,30  
9 47 shelam Kessu Taimitarhan Keisari Eetu Rajala REKKU 46,71 3,17 5,71 10 15,71  
  41 jackru Riita Pepperinos Crispy Crunch Marita Karlund WALAT         HYL  
  45 käävil Ulpu Flash Dancer's Athene Johanna Kulmala ÄETSÄ         HYL  
  48 parson Flora Gwragged Annwn Thunderbolt Jari Helin YLÖKK         HYL  
  49 parson Fauna Gwragged Annwn Narcissa Black Peppiina Helin YLÖKK         HYL  
  51 jackru Emmy Liinakon Linda Janne Edgren YLÖKK         HYL  
  53 borter Sani Punaruskan Tinny Saara Immonen YLÖKK         HYL  
  54 käävil Tami Backseat Driver´s Tambest Ulla Viholainen FPUKO         HYL  
  56 kääpin Mopo Pinserella's Black Velvet Virpi Ropponen JAT         HYL  
  57 shelam Lili Cimillan Fiini Friidu Antti Huotari PIRKU         HYL  
  58 cocspa Sinni Namusillan Mareta Hanna Hyvärinen TAMSK         HYL  
  59 parson Piipu Peatdigger Ion Flash Tuija Laurila TAMSK         HYL  
  62 jackru Tykki Rapunzellin Monkey Business Alisa Kranni SJRT         HYL  

Medi 3, kello 14:05, tuomari Reetta Pirttikoski, koirakoita 19, ihanneaika 42 s, enimmäisaika 84 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 65 kromfo Cinco Krumme Furche Festina Lente Annariina Kulmala FPUKO 34,32 4,43 -7,68 0 -7,68  
2 72 espves Peikko Caraydan Hoya Compacta Virpi Hujanen PIRKU 35,78 4,25 -6,22 0 -6,22  
3 66 espves Inkeri Nadador Babosa Furiosa Mona Liljegren JANKK 36,07 4,21 -5,93 0 -5,93  
4 80 novnou Willa Sienna-Red Calandiva Miia Peltokangas TAMSK 36,19 4,20 -5,81 0 -5,81  
5 81 kromfo Fyra Fannimer Angelica Annariina Kulmala FPUKO 36,55 4,16 -5,45 0 -5,45  
6 76 itavin Petteri Ekavintin Laku Petteri Nina Steiner TAMSK 38,32 3,97 -3,68 0 -3,68  
7 82 slapko Sara Dimolin Saraliina Annika Stenvall LAPPA 39,88 3,81 -2,12 0 -2,12  
8 83 espves Esteri Nadador Tormenta Furiosa Mona Liljegren JANKK 38,85 3,91 -3,15 5 5  
9 74 pinser Mila Windläufer Immer Heiter Anu Hyyrynmäki YLÖKK 40,00 3,80 -2,00 5 5  
10 78 parson Lissu Bravefellow Larissa Annamaria Ristimäki WECA 41,75 3,64 -0,25 5 5  
11 69 espves Iitu Caraydan Infinita Kirsimaaria Inkinen-Moukola TOISK 42,29 3,59 0,29 5 5,29  
12 71 espves Pinni Concurrido Cadencia Noora Haapamäki TAMSK 44,39 3,42 2,39 5 7,39  
  64 novnou Wii Tuplaveen Tättähäärä Miia Peltokangas TAMSK         HYL  
  67 schape Seela Puuparran Salli Kati Rouhento TAMSK         HYL  
  68 parson Nemo Peatdigger Quinlan Anna Rekonen YLÖKK         HYL  
  73 cocspa Netta Namusillan Sikuriina Marianne Helander WECA         HYL  
  75 cocspa Mila Elmers Goldmine Zeena Of Hope Sirpa Kivimäki TAMSK         HYL  
  77 espves Tilli Caraydan Feérica Katariina Tenhunen WALAT         HYL  
  79 espves Letti Concurrido Karateca Milja Haapamäki TAMSK         HYL  
  70 koohon Ella Lentävän Luppakorvan Liitolikka Kaisa Jalava ATT         POIS  

Maksi 3, kello 14:35, tuomari Reetta Pirttikoski, koirakoita 24, ihanneaika 42 s, enimmäisaika 84 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 112 borcol Nano Päättymätön Peli Tanja Kurikka TAKUT 34,96 4,35 -7,04 0 -7,04 SERT-H
2 93 auspai Ruu Saussurea Social Butterfly Eeva Tervo NPKH 36,10 4,21 -5,90 0 -5,90  
3 85 borcol Piäni Rohkee Olifant Tending Moxie Elina Rajala WECA 36,19 4,20 -5,81 0 -5,81  
4 100 borcol Ilo Tending Quest Lotta Korventausta TAMSK 36,97 4,11 -5,03 0 -5,03  
5 90 lappor Rampo Kielapihkan Tulin Voittamaan Outi Puhakka LAPPA 37,38 4,07 -4,62 0 -4,62  
6 99 auspai Boris Örnbacka Boris Pia Korpisaari TAMSK 39,48 3,85 -2,52 0 -2,52  
7 104 lagrom Consta Foogel Constantino Johanna Lammi YLÖKK 40,98 3,71 -1,02 0 -1,02  
8 84 belpag Nomi Eloisa Quti Noora Horppu PIRKU 35,86 4,24 -6,14 5 5  
9 101 borcol Roihu Like A Wind Black Chevers Silja Larmu PIRKU 36,32 4,18 -5,68 5 5  
10 105 auskel Risto Coshagh Beltane Salla Luoma PCTEAM 38,53 3,94 -3,47 5 5  
11 111 lappor Roki Kielapihkan Pronssisolki Outi Puhakka LAPPA 40,65 3,74 -1,35 5 5  
12 86 lappor Rhoo Hallanevan Lumijäkkärä Aino-Liisa Mutka I-HAH 42,37 3,59 0,37 5 5,37  
13 87 lappor Hemmo Tuhkavuorten Karhunvartija Hanna Pylkkänen VAU 43,68 3,48 1,68 5 6,68  
14 89 fiespa Ilo Bogdogs Spending My Time Aila Lindqvist PIRKU 48,91 3,11 6,91 5 11,91  
15 109 borcol Trip Woollandian Urho Satu Valtonen YLÖKK 41,57 3,66 -0,43 15 15  
  91 suusna Tupu Tintenfass Qingdao Suvi Lamminpää PCTEAM         HYL  
  92 auspai Witsi Hazelmoor With Or Without Marjo Kouhia WALAT         HYL  
  94 auskel Koda Didaktic's Bon Jovi Iina Koivisto REKKU         HYL  
  95 auskel Musti Grejaskogens Vega Tuula Pessa TAMSK         HYL  
  97 borcol Jyty Pythagoraan X-mas Bombshell Päivi Karhunen REKKU         HYL  
  98 pinser Nuka Dogiwogin Nuudeli Sanna Silvast YLÖKK         HYL  
  102 borcol Ihme Tending Mirage Maiju Ojamies TAMSK         HYL  
  106 borcol Tuuri Never Never Land U' Dare Devil Iris Kieme PAGIS         HYL  
  107 borcol Sukka Hopeaketun Sukka Nokkakala Aino-Liisa Mutka I-HAH         HYL