Kilpailu 24.5.2015, paikka Ylöjärvi, järjestäjä Ylöjärven Koirakerho ry

[B Mini 3] [B Maksi 3] [B Medi 3] [A Mini 3] [A Maksi 3] [A Medi 3] [C Mini 3] [C Maksi 3] [C Medi 3]

B agilityrata, mini 3, kello 10:00, tuomari Pertti Siimes, koirakoita 22, ihanneaika 47 s, enimmäisaika 90 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 52 parson Piipu Peatdigger Ion Flash Tuija Laurila TAMSK 40,87 4,11 -6,13 0 -6,13  
2 59 käävil Jukka Joiner's Quality Yaya Yucca Christina Reinikainen TAMSK 45,11 3,72 -1,89 0 -1,89 SERT-A
3 64 shelam Nipsu Bumtsi Bum Madam Butterfly Anu Rantanen TAMSK 45,50 3,69 -1,50 0 -1,50  
4 46 käävil Fanta Joiner's Quality Faro Fanta Christina Reinikainen TAMSK 48,29 3,48 1,29 0 1,29  
5 54 käävil Tami Backseat Driver´s Tambest Ulla Viholainen FPUKO 41,47 4,05 -5,53 5 5  
6 62 parson Topi Tammenkolon Alexander Mari Lehtimäki RAUMA 41,91 4,01 -5,09 5 5  
7 57 kääsna Olga Top Target Fantasy Story Marita Yliknuussi SVK 50,58 3,32 3,58 5 8,58  
8 40 bicfri Jäyhä Diamella Quantum Of Solace Minna Juustovaara TAMSK 58,67 2,86 11,67 10 21,67  
  41 shelam Peppi Kilpop Brenda Laura Haapala PAGT         HYL  
  42 jackru Tyyne Pieceof Fruitcake Persikka Mari Lehtimäki RAUMA         HYL  
  43 amecoc Kitty Little Life My Dream Girl Mari Mattila TAMSK         HYL  
  45 käävil Ulpu Flash Dancer's Athene Johanna Kulmala ÄETSÄ         HYL  
  47 lägpys Hippi Cimillan Walde Wallanmainio Stiina Pasanen PIRKU         HYL  
  49 lägpys Lätty Cimillan Trude Taifuuni Mika Rahunen PIRKU         HYL  
  50 borter Sani Punaruskan Tinny Saara Immonen YLÖKK         HYL  
  53 parson Fauna Gwragged Annwn Narcissa Black Peppiina Helin YLÖKK         HYL  
  55 parson Flora Gwragged Annwn Thunderbolt Jari Helin YLÖKK         HYL  
  56 shelam Lili Cimillan Fiini Friidu Noora Huotari PIRKU         HYL  
  58 cocspa Sinni Namusillan Mareta Hanna Hyvärinen TAMSK         HYL  
  60 käävil Bali Trucker's Wicked Bitch Johanna Kulmala ÄETSÄ         HYL  
  63 bicfri Touho Sempre Libera Born In A Hurry Minna Juustovaara TAMSK         HYL  
  65 lägpys Ulpu Cimillan Wenla Waltavanihana Kristiina Tuimala PIRKU         HYL  
  51 borter Mini Heathberry`s Next To Nothing Jaana Lindfors KKK         POIS  

B agilityrata, maksi 3, kello 10:35, tuomari Pertti Siimes, koirakoita 26, ihanneaika 47 s, enimmäisaika 90 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 69 kroati Satiainen Mawlch Satir Tommi Raita-aho TAMSK 38,77 4,33 -8,23 0 -8,23  
2 74 sakpai Face Svarzekoks Face Kairi Sälik TAMSK 43,66 3,85 -3,34 0 -3,34 SERT-A
3 67 schape Saku Buffing Quispel Does Ida-Lotta Jakonen TAMSK 51,37 3,27 4,37 0 4,37  
4 87 borcol Pörrö Dreamoor The Dragon Rider Tero Sarkola TAMSK 38,84 4,32 -8,16 5 5  
5 79 auskel Demi Didaktic's Beyoncè Noora Harjula YLÖKK 48,20 3,48 1,20 5 6,20  
6 73 pitcol Raisa Purple Pearl's Jocose Naiad Jutta Ruokonen NPKH 46,06 3,65 -0,94 10 10  
7 91 auskel Ness Arkosligeti Magic Eyes Kiwi Riitta Nousiainen ACTIV 47,60 3,53 0,60 10 10,60  
8 80 shelam Aksu Deliway's Aki Heli Kalves YLÖKK 67,36 2,49 20,36 15 35,36  
  37 belpag Roo Fox Smile Black Diamond Riitta Kerola OKK         HYL  
  66 auskel Risto Coshagh Beltane Salla Luoma PCTEAM         HYL  
  70 belpat Inkeri Kuunsirpin Twin Cam Mika Rahunen PIRKU         HYL  
  71 borcol M.C. Hip Skogsvallarens Hip Tanja Kurikka TAKUT         HYL  
  72 auskel Thelma Durante Diandra Riitta Nousiainen ACTIV         HYL  
  75 borcol Trip Woollandian Urho Satu Valtonen YLÖKK         HYL  
  76 mudi Viki Kilvan Nepitancos Marika Vuori OSKK         HYL  
  77 borcol Ilo Tending Quest Lotta Korventausta TAMSK         HYL  
  78 lappor Velho Mikälie Xynyt Anna Parviainen LAKKE         HYL  
  82 auspai Varjo Saussurea Stop'n Think Kirsi Karhuniemi YLÖKK         HYL  
  83 novnou Edla Red Arctica's Taivaankaunis Annika Viinikka TAMSK         HYL  
  84 borcol Loru Tronic Otardina Soile Niemi TAMSK         HYL  
  85 borcol Pam Tammikallion Unico Heini Stenberg ÄETSÄ         HYL  
  86 borcol M.C. Näp Tending Ultimate Tanja Kurikka TAKUT         HYL  
  88 kroati Böödi Lark Con Maige Tommi Raita-aho TAMSK         HYL  
  89 borcol Luu Tending Impressive Anu Rantanen TAMSK         HYL  
  90 belpag Pink Talvihallan Camiaca Jutta Ruokonen NPKH         HYL  
  92 belpat Nalle Secret Friend's Bassboy Kimmo Saastamoinen OKK         HYL  
  68 borcol Fendi Pikkupaimenen International News Hanna Löytynoja YLÖKK         POIS  
  81 auspai Boris Örnbacka Boris Pia Korpisaari TAMSK         POIS  

B agilityrata, medi 3, kello 11:15, tuomari Pertti Siimes, koirakoita 26, ihanneaika 47 s, enimmäisaika 90 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 95 espves Ronja Caraydan Felucia Ville Liukka HAU 35,63 4,72 -11,37 0 -11,37  
2 119 espves Oodi Caraydan Hoya Lambii Ville Liukka HAU 36,46 4,61 -10,54 0 -10,54  
3 99 novnou Lordi Ruskaron Semper Rufina Johanna Nyberg TAMSK 37,90 4,43 -9,10 0 -9,10  
4 121 shelam Muru Williruusun Ellinoora Satu Koskinen HSKH 39,39 4,26 -7,61 0 -7,61  
5 116 espves ALI Bonachon Morouga Anja Alanen RAUMA 39,58 4,24 -7,42 0 -7,42  
6 110 pinser Mila Windläufer Immer Heiter Anu Hyyrynmäki YLÖKK 39,69 4,23 -7,31 0 -7,31  
7 122 novnou Willa Sienna-Red Calandiva Miia Peltokangas TAMSK 40,84 4,11 -6,16 0 -6,16  
8 105 shelam Kisu Cimillan Gis Gis Mika Rahunen PIRKU 41,48 4,05 -5,52 0 -5,52  
9 123 espves Pirre Pevikan Velhotar Kirsimaaria Inkinen-Moukola TOISK 44,02 3,82 -2,98 0 -2,98  
10 98 espves Pinni Concurrido Cadencia Noora Haapamäki TAMSK 44,26 3,80 -2,74 0 -2,74  
11 103 x-rotu Netta Netta Pasi Korte LEVEK 44,76 3,75 -2,24 0 -2,24  
12 108 espves Peikko Caraydan Hoya Compacta Virpi Hujanen PIRKU 36,51 4,60 -10,49 5 5  
13 113 shelam Bella Pihlajapirtin Night Shadow Marjukka Helin YLÖKK 42,48 3,95 -4,52 5 5  
14 96 novnou Wii Tuplaveen Tättähäärä Miia Peltokangas TAMSK 41,23 4,07 -5,77 10 10  
15 94 shelam Tomu Lähderinteen Lumikukka Saija Tuomi TAMSK 48,31 3,48 1,31 10 11,31  
  97 espves Peso Bonachon Cafe Au Lait Anja Alanen RAUMA         HYL  
  100 pinser Alma Julivon Alma Aurora Samuli Huikuri LEVEK         HYL  
  101 espves Iitu Caraydan Infinita Kirsimaaria Inkinen-Moukola TOISK         HYL  
  104 espves Letti Concurrido Karateca Milja Haapamäki TAMSK         HYL  
  106 koohon Ella Oakmeadow Silky Lady Anu Kylvén TAMSK         HYL  
  107 koohon Olli Bullbenz Kooi Olly Sade Outi Harju TAMSK         HYL  
  112 schape Molla Puuparran Mimmi Marketta Kulo TAMSK         HYL  
  114 espves Tilli Caraydan Feérica Katariina Tenhunen WALAT         HYL  
  115 novnou Tikru Redadict Measure Maid Johanna Nyberg TAMSK         HYL  
  117 schape Seela Puuparran Salli Kati Rouhento TAMSK         HYL  
  118 parson ukko Kamunkorven Julma-Jussi Ville Pirisjoki YLÖKK         HYL  
  102 espves Mila Caraydan Diosa Pequena Jade Erkko BAT         POIS  
  109 parson Martti Ulvomäen Enzo Jr Hanna Isotalo YLÖKK         POIS  
  111 shelam Neppari Bumtsi Bum Nightingale Tiina Pitkäniitty TAMSK         POIS  

A kansainvälinen, mini 3, kello 12:10, tuomari Pertti Siimes, koirakoita 24, ihanneaika 48 s, enimmäisaika 96 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 44 parson Aino Jackville Helia Ville Pirisjoki YLÖKK 37,13 4,63 -10,87 0 -10,87 CACIAG
2 61 parson Kleni Jackville Glenny Ville Pirisjoki YLÖKK 37,76 4,55 -10,24 0 -10,24 vara-CACIAG
3 60 käävil Bali Trucker's Wicked Bitch Johanna Kulmala ÄETSÄ 38,32 4,49 -9,68 0 -9,68  
4 58 cocspa Sinni Namusillan Mareta Hanna Hyvärinen TAMSK 38,82 4,43 -9,18 0 -9,18  
5 54 käävil Tami Backseat Driver´s Tambest Ulla Viholainen FPUKO 40,11 4,29 -7,89 0 -7,89  
6 47 lägpys Hippi Cimillan Walde Wallanmainio Stiina Pasanen PIRKU 41,68 4,13 -6,32 0 -6,32  
7 42 jackru Tyyne Pieceof Fruitcake Persikka Mari Lehtimäki RAUMA 45,14 3,81 -2,86 0 -2,86  
8 49 lägpys Lätty Cimillan Trude Taifuuni Mika Rahunen PIRKU 45,72 3,76 -2,28 0 -2,28  
9 63 bicfri Touho Sempre Libera Born In A Hurry Minna Juustovaara TAMSK 46,45 3,70 -1,55 0 -1,55  
10 57 kääsna Olga Top Target Fantasy Story Marita Yliknuussi SVK 49,44 3,48 1,44 5 6,44  
11 40 bicfri Jäyhä Diamella Quantum Of Solace Minna Juustovaara TAMSK 51,53 3,34 3,53 5 8,53  
  41 shelam Peppi Kilpop Brenda Laura Haapala PAGT         HYL  
  43 amecoc Kitty Little Life My Dream Girl Mari Mattila TAMSK         HYL  
  45 käävil Ulpu Flash Dancer's Athene Johanna Kulmala ÄETSÄ         HYL  
  46 käävil Fanta Joiner's Quality Faro Fanta Christina Reinikainen TAMSK         HYL  
  48 beagle Nasu Ninni Liisa Huppunen TAKUT         HYL  
  50 borter Sani Punaruskan Tinny Saara Immonen YLÖKK         HYL  
  52 parson Piipu Peatdigger Ion Flash Tuija Laurila TAMSK         HYL  
  55 parson Flora Gwragged Annwn Thunderbolt Jari Helin YLÖKK         HYL  
  56 shelam Lili Cimillan Fiini Friidu Noora Huotari PIRKU         HYL  
  59 käävil Jukka Joiner's Quality Yaya Yucca Christina Reinikainen TAMSK         HYL  
  62 parson Topi Tammenkolon Alexander Mari Lehtimäki RAUMA         HYL  
  64 shelam Nipsu Bumtsi Bum Madam Butterfly Anu Rantanen TAMSK         HYL  
  65 lägpys Ulpu Cimillan Wenla Waltavanihana Kristiina Tuimala PIRKU         HYL  
  51 borter Mini Heathberry`s Next To Nothing Jaana Lindfors KKK         POIS  

A kansainvälinen, maksi 3, kello 12:50, tuomari Pertti Siimes, koirakoita 25, ihanneaika 48 s, enimmäisaika 96 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 77 borcol Ilo Tending Quest Lotta Korventausta TAMSK 41,49 4,15 -6,51 0 -6,51 CACIAG
2 90 belpag Pink Talvihallan Camiaca Jutta Ruokonen NPKH 41,92 4,10 -6,08 0 -6,08 SERT-A vara-caciag
3 78 lappor Velho Mikälie Xynyt Anna Parviainen LAKKE 48,00 3,58 0,00 0 0  
4 67 schape Saku Buffing Quispel Does Ida-Lotta Jakonen TAMSK 51,01 3,37 3,01 0 3,01  
5 70 belpat Inkeri Kuunsirpin Twin Cam Mika Rahunen PIRKU 40,46 4,25 -7,54 5 5  
6 83 novnou Edla Red Arctica's Taivaankaunis Annika Viinikka TAMSK 41,58 4,14 -6,42 5 5  
7 89 borcol Luu Tending Impressive Anu Rantanen TAMSK 42,59 4,04 -5,41 5 5  
8 88 kroati Böödi Lark Con Maige Tommi Raita-aho TAMSK 43,05 3,99 -4,95 5 5  
9 74 sakpai Face Svarzekoks Face Kairi Sälik TAMSK 49,76 3,46 1,76 5 6,76  
10 85 borcol Pam Tammikallion Unico Heini Stenberg ÄETSÄ 37,00 4,65 -11,00 10 10  
11 87 borcol Pörrö Dreamoor The Dragon Rider Tero Sarkola TAMSK 40,44 4,25 -7,56 10 10  
12 73 pitcol Raisa Purple Pearl's Jocose Naiad Jutta Ruokonen NPKH 56,12 3,07 8,12 5 13,12  
13 69 kroati Satiainen Mawlch Satir Tommi Raita-aho TAMSK 53,05 3,24 5,05 10 15,05  
14 68 borcol Fendi Pikkupaimenen International News Hanna Löytynoja YLÖKK 46,18 3,72 -1,82 20 20  
15 76 mudi Viki Kilvan Nepitancos Marika Vuori OSKK 48,47 3,55 0,47 20 20,47  
16 71 borcol M.C. Hip Skogsvallarens Hip Tanja Kurikka TAKUT 43,10 3,99 -4,90 25 25  
  66 auskel Risto Coshagh Beltane Salla Luoma PCTEAM         HYL  
  72 auskel Thelma Durante Diandra Riitta Nousiainen ACTIV         HYL  
  75 borcol Trip Woollandian Urho Satu Valtonen YLÖKK         HYL  
  82 auspai Varjo Saussurea Stop'n Think Kirsi Karhuniemi YLÖKK         HYL  
  84 borcol Loru Tronic Otardina Soile Niemi TAMSK         HYL  
  86 borcol M.C. Näp Tending Ultimate Tanja Kurikka TAKUT         HYL  
  91 auskel Ness Arkosligeti Magic Eyes Kiwi Riitta Nousiainen ACTIV         HYL  
  92 belpat Nalle Secret Friend's Bassboy Kimmo Saastamoinen OKK         HYL  
  93 borcol Ihq Pikkupaimenen The Latest News Hanna Löytynoja YLÖKK         HYL  

A kansainvälinen, medi 3, kello 13:30, tuomari Pertti Siimes, koirakoita 23, ihanneaika 48 s, enimmäisaika 96 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 95 espves Ronja Caraydan Felucia Ville Liukka HAU 37,15 4,63 -10,85 0 -10,85 CACIAG
2 106 koohon Ella Oakmeadow Silky Lady Anu Kylvén TAMSK 39,67 4,34 -8,33 0 -8,33 vara-caciag
3 121 shelam Muru Williruusun Ellinoora Satu Koskinen HSKH 40,16 4,28 -7,84 0 -7,84  
4 105 shelam Kisu Cimillan Gis Gis Mika Rahunen PIRKU 40,38 4,26 -7,62 0 -7,62  
5 101 espves Iitu Caraydan Infinita Kirsimaaria Inkinen-Moukola TOISK 40,70 4,23 -7,30 0 -7,30  
6 122 novnou Willa Sienna-Red Calandiva Miia Peltokangas TAMSK 40,88 4,21 -7,12 0 -7,12  
7 117 schape Seela Puuparran Salli Kati Rouhento TAMSK 41,91 4,10 -6,09 0 -6,09  
8 98 espves Pinni Concurrido Cadencia Noora Haapamäki TAMSK 45,80 3,76 -2,20 0 -2,20  
9 120 espves Esso Caraydan Extasis Jade Erkko BAT 36,55 4,71 -11,45 5 5  
10 119 espves Oodi Caraydan Hoya Lambii Ville Liukka HAU 37,12 4,63 -10,88 5 5  
11 110 pinser Mila Windläufer Immer Heiter Anu Hyyrynmäki YLÖKK 41,09 4,19 -6,91 5 5  
12 113 shelam Bella Pihlajapirtin Night Shadow Marjukka Helin YLÖKK 45,37 3,79 -2,63 5 5  
13 116 espves ALI Bonachon Morouga Anja Alanen RAUMA 47,43 3,63 -0,57 5 5  
14 100 pinser Alma Julivon Alma Aurora Samuli Huikuri LEVEK 52,15 3,30 4,15 5 9,15  
  96 novnou Wii Tuplaveen Tättähäärä Miia Peltokangas TAMSK         HYL  
  99 novnou Lordi Ruskaron Semper Rufina Johanna Nyberg TAMSK         HYL  
  104 espves Letti Concurrido Karateca Milja Haapamäki TAMSK         HYL  
  107 koohon Olli Bullbenz Kooi Olly Sade Outi Harju TAMSK         HYL  
  108 espves Peikko Caraydan Hoya Compacta Virpi Hujanen PIRKU         HYL  
  112 schape Molla Puuparran Mimmi Marketta Kulo TAMSK         HYL  
  114 espves Tilli Caraydan Feérica Katariina Tenhunen WALAT         HYL  
  115 novnou Tikru Redadict Measure Maid Johanna Nyberg TAMSK         HYL  
  118 parson ukko Kamunkorven Julma-Jussi Ville Pirisjoki YLÖKK         HYL  
  102 espves Mila Caraydan Diosa Pequena Jade Erkko BAT         POIS  
  109 parson Martti Ulvomäen Enzo Jr Hanna Isotalo YLÖKK         POIS  
  111 shelam Neppari Bumtsi Bum Nightingale Tiina Pitkäniitty TAMSK         POIS  

C hyppyrata, mini 3, kello 14:25, tuomari Hilpi Yli-Jaskari, koirakoita 17, ihanneaika 34 s, enimmäisaika 60 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 45 käävil Ulpu Flash Dancer's Athene Johanna Kulmala ÄETSÄ 27,53 4,50 -6,47 0 -6,47  
2 54 käävil Tami Backseat Driver´s Tambest Ulla Viholainen FPUKO 27,73 4,47 -6,27 0 -6,27  
3 60 käävil Bali Trucker's Wicked Bitch Johanna Kulmala ÄETSÄ 27,89 4,45 -6,11 0 -6,11  
4 56 shelam Lili Cimillan Fiini Friidu Noora Huotari PIRKU 28,57 4,34 -5,43 0 -5,43  
5 43 amecoc Kitty Little Life My Dream Girl Mari Mattila TAMSK 30,35 4,09 -3,65 0 -3,65  
6 50 borter Sani Punaruskan Tinny Saara Immonen YLÖKK 30,74 4,03 -3,26 0 -3,26  
7 48 beagle Nasu Ninni Liisa Huppunen TAKUT 31,18 3,98 -2,82 0 -2,82  
8 42 jackru Tyyne Pieceof Fruitcake Persikka Mari Lehtimäki RAUMA 31,21 3,97 -2,79 0 -2,79  
9 46 käävil Fanta Joiner's Quality Faro Fanta Christina Reinikainen TAMSK 31,69 3,91 -2,31 0 -2,31  
10 55 parson Flora Gwragged Annwn Thunderbolt Jari Helin YLÖKK 31,92 3,88 -2,08 0 -2,08  
11 49 lägpys Lätty Cimillan Trude Taifuuni Mika Rahunen PIRKU 33,05 3,75 -0,95 0 -0,95  
12 65 lägpys Ulpu Cimillan Wenla Waltavanihana Kristiina Tuimala PIRKU 35,73 3,47 1,73 0 1,73  
13 62 parson Topi Tammenkolon Alexander Mari Lehtimäki RAUMA 31,54 3,93 -2,46 5 5  
14 58 cocspa Sinni Namusillan Mareta Hanna Hyvärinen TAMSK 32,19 3,85 -1,81 5 5  
15 52 parson Piipu Peatdigger Ion Flash Tuija Laurila TAMSK 33,89 3,66 -0,11 10 10  
  53 parson Fauna Gwragged Annwn Narcissa Black Peppiina Helin YLÖKK         HYL  
  59 käävil Jukka Joiner's Quality Yaya Yucca Christina Reinikainen TAMSK         HYL  
  51 borter Mini Heathberry`s Next To Nothing Jaana Lindfors KKK         POIS  

C hyppyrata, maksi 3, kello 14:55, tuomari Hilpi Yli-Jaskari, koirakoita 21, ihanneaika 34 s, enimmäisaika 60 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 85 borcol Pam Tammikallion Unico Heini Stenberg ÄETSÄ 27,22 4,55 -6,78 0 -6,78 SERT-H
2 84 borcol Loru Tronic Otardina Soile Niemi TAMSK 28,46 4,36 -5,54 0 -5,54  
3 77 borcol Ilo Tending Quest Lotta Korventausta TAMSK 28,47 4,36 -5,53 0 -5,53  
4 87 borcol Pörrö Dreamoor The Dragon Rider Tero Sarkola TAMSK 29,56 4,20 -4,44 0 -4,44  
5 66 auskel Risto Coshagh Beltane Salla Luoma PCTEAM 29,89 4,15 -4,11 0 -4,11  
6 79 auskel Demi Didaktic's Beyoncè Noora Harjula YLÖKK 30,59 4,05 -3,41 0 -3,41  
7 37 belpag Roo Fox Smile Black Diamond Riitta Kerola OKK 31,42 3,95 -2,58 0 -2,58  
8 81 auspai Boris Örnbacka Boris Pia Korpisaari TAMSK 31,93 3,88 -2,07 0 -2,07  
9 83 novnou Edla Red Arctica's Taivaankaunis Annika Viinikka TAMSK 32,28 3,84 -1,72 0 -1,72  
10 70 belpat Inkeri Kuunsirpin Twin Cam Mika Rahunen PIRKU 34,00 3,65 0,00 0 0  
11 67 schape Saku Buffing Quispel Does Ida-Lotta Jakonen TAMSK 37,35 3,32 3,35 0 3,35  
12 86 borcol M.C. Näp Tending Ultimate Sanna Koreasalo-Ärölä TAKUT 28,68 4,32 -5,32 5 5  
13 91 auskel Ness Arkosligeti Magic Eyes Kiwi Riitta Nousiainen ACTIV 38,46 3,22 4,46 5 9,46  
14 68 borcol Fendi Pikkupaimenen International News Hanna Löytynoja YLÖKK 28,56 4,34 -5,44 10 10  
15 82 auspai Varjo Saussurea Stop'n Think Kirsi Karhuniemi YLÖKK 33,48 3,70 -0,52 10 10  
16 75 borcol Trip Woollandian Urho Satu Valtonen YLÖKK 35,14 3,53 1,14 10 11,14  
  72 auskel Thelma Durante Diandra Riitta Nousiainen ACTIV         HYL  
  76 mudi Viki Kilvan Nepitancos Marika Vuori OSKK         HYL  
  78 lappor Velho Mikälie Xynyt Anna Parviainen LAKKE         HYL  
  92 belpat Nalle Secret Friend's Bassboy Kimmo Saastamoinen OKK         HYL  
  93 borcol Ihq Pikkupaimenen The Latest News Hanna Löytynoja YLÖKK         HYL  

C hyppyrata, medi 3, kello 15:25, tuomari Hilpi Yli-Jaskari, koirakoita 21, ihanneaika 34 s, enimmäisaika 60 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 107 koohon Olli Bullbenz Kooi Olly Sade Outi Harju TAMSK 26,18 4,74 -7,82 0 -7,82  
2 108 espves Peikko Caraydan Hoya Compacta Virpi Hujanen PIRKU 26,56 4,67 -7,44 0 -7,44  
3 114 espves Tilli Caraydan Feérica Katariina Tenhunen WALAT 27,28 4,55 -6,72 0 -6,72  
4 119 espves Oodi Caraydan Hoya Lambii Ville Liukka HAU 27,65 4,49 -6,35 0 -6,35  
5 106 koohon Ella Oakmeadow Silky Lady Anu Kylvén TAMSK 28,16 4,40 -5,84 0 -5,84  
6 99 novnou Lordi Ruskaron Semper Rufina Johanna Nyberg TAMSK 28,92 4,29 -5,08 0 -5,08  
7 115 novnou Tikru Redadict Measure Maid Johanna Nyberg TAMSK 29,21 4,24 -4,79 0 -4,79  
8 104 espves Letti Concurrido Karateca Milja Haapamäki TAMSK 29,31 4,23 -4,69 0 -4,69  
9 113 shelam Bella Pihlajapirtin Night Shadow Marjukka Helin YLÖKK 29,57 4,19 -4,43 0 -4,43  
10 117 schape Seela Puuparran Salli Kati Rouhento TAMSK 30,27 4,10 -3,73 0 -3,73  
11 105 shelam Kisu Cimillan Gis Gis Mika Rahunen PIRKU 30,75 4,03 -3,25 0 -3,25  
12 94 shelam Tomu Lähderinteen Lumikukka Saija Tuomi TAMSK 31,61 3,92 -2,39 0 -2,39  
13 120 espves Esso Caraydan Extasis Jade Erkko BAT 28,60 4,34 -5,40 5 5  
14 98 espves Pinni Concurrido Cadencia Noora Haapamäki TAMSK 33,44 3,71 -0,56 5 5  
15 100 pinser Alma Julivon Alma Aurora Samuli Huikuri LEVEK 41,28 3,00 7,28 5 12,28  
16 101 espves Iitu Caraydan Infinita Kirsimaaria Inkinen-Moukola TOISK 36,85 3,37 2,85 10 12,85  
  95 espves Ronja Caraydan Felucia Ville Liukka HAU         HYL  
  103 x-rotu Netta Netta Pasi Korte LEVEK         HYL  
  110 pinser Mila Windläufer Immer Heiter Anu Hyyrynmäki YLÖKK         HYL  
  116 espves ALI Bonachon Morouga Anja Alanen RAUMA         HYL  
  118 parson ukko Kamunkorven Julma-Jussi Ville Pirisjoki YLÖKK         HYL  
  102 espves Mila Caraydan Diosa Pequena Jade Erkko BAT         POIS  
  109 parson Martti Ulvomäen Enzo Jr Hanna Isotalo YLÖKK         POIS  
  111 shelam Neppari Bumtsi Bum Nightingale Tiina Pitkäniitty TAMSK         POIS  
  121 shelam Muru Williruusun Ellinoora Satu Koskinen HSKH         POIS