Kilpailu 1.9.2018 A hyppyrata, paikka Ilmailunkatu 20, Tampere, järjestäjä YLÖJÄRVEN KOIRAKERHO RY

[Pikkumini 3] [Mini 3] [Medi 3] [Pikkumaksi 3] [Maksi 3]

Pikkumini 3, kello 13:30, tuomari Jari Helin, koirakoita 2, ihanneaika 46 s, enimmäisaika 69 s, eteneminopeus 3,8 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 2 toyvil Debbie Villa Fantasian Debden Aurora Kuosa TAMSK 37,88 4,57 -8,12 0 -8,12  
2 1 x-rotu Blondi Blondi Sari Järvisalo STAR 41,85 4,13 -4,15 0 -4,15  

Mini 3, kello 13:30, tuomari Jari Helin, koirakoita 10, ihanneaika 46 s, enimmäisaika 69 s, eteneminopeus 3,8 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 14 parson Vesper Scream Cracker's Daily-Dose-Of-Joy Mikael Mildh LAW 34,99 4,94 -11,01 0 -11,01  
2 11 shelam Dina Blenmoon Midsummer Rose Jenni Nurmi TAMSK 36,66 4,72 -9,34 0 -9,34  
3 4 parson Lupe Scream Cracker's Gt-To-Go Mikael Mildh LAW 36,89 4,69 -9,11 0 -9,11  
4 13 shelam Kessu Taimitarhan Keisari Eetu Rajala SHELT 37,61 4,60 -8,39 5 5  
5 9 shelam Lili Cimillan Fiini Friidu Noora Huotari YLÖKK 39,45 4,39 -6,55 5 5  
6 6 parson Nami Karvahaalarin Piece Of Cake Tiina Raatikainen STAR 43,04 4,02 -2,96 5 5  
7 7 jackru Tiltu Pearlfield's Galway Girl Kristina Jokio WALAT 45,71 3,78 -0,29 5 5  
  5 shelam Stella Sleepless Eleventh Hour Miia Kortesluoma KSKY         HYL  
  8 shelam Watti Cimillan Diiva Daami Mikko Nieminen WALAT         HYL  
  10 mittel Duplis Taivaanlahjan Aamutähti Johanna Wüthrich STAR         HYL  
  12 jackru Retu Mighty Mischiefer Marlon Brando Laura Myllys TAMSK         POIS  

Medi 3, kello 13:50, tuomari Jari Helin, koirakoita 5, ihanneaika 46 s, enimmäisaika 69 s, eteneminopeus 3,8 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 20 skette Turo Who Cares About Sir Terminator Hanna Palomäki YLÖKK 38,10 4,54 -7,90 0 -7,90 SERT-H
2 16 schape Sade Lumikuono Nortada Fada Annina Könönen YLÖKK 41,58 4,16 -4,42 0 -4,42  
3 15 espves Letti Concurrido Karateca Milja Haapamäki TAMSK 38,35 4,51 -7,65 5 5  
  18 shelam Sisu Päättymätön Sisu Tytti Vehkalahti TAMSK         HYL  
  19 pyrpap Käki Berger D'arbazile Saut De Drôle Coucou Nina Leminen TAMSK         HYL  

Pikkumaksi 3, kello 13:50, tuomari Jari Helin, koirakoita 4, ihanneaika 46 s, enimmäisaika 69 s, eteneminopeus 3,8 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 23 mudi Viki KILVAN NÉPITÁNCOS Marika Vuori OSKK 38,46 4,50 -7,54 0 -7,54 SERT-H
2 25 borcol Armi Päättymätön Tiima Janita Kangassalo HARJA 37,81 4,58 -8,19 5 5  
  22 whippe Nikita Apple Garden's Festina Lente Hanna-Mari Hartin W-H         HYL  
  24 shelam Ykä Svarzekoks Kind Of K 9 Heli Kalves TAMSK         HYL  

Maksi 3, kello 13:50, tuomari Jari Helin, koirakoita 6, ihanneaika 46 s, enimmäisaika 69 s, eteneminopeus 3,8 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 30 auspai Tyyne Titangus Apirka Jaana Leino HARJA 35,41 4,89 -10,59 0 -10,59  
2 26 belpat Hani MUSTANAAMION HONEY MOON Tor Jansson SBPKY 43,41 3,99 -2,59 0 -2,59  
3 31 belpag Leo Finn Noir Napoléon Tor Jansson SBPKY 38,41 4,50 -7,59 5 5  
4 27 borcol Trip Woollandian Urho Satu Valtonen YLÖKK 39,24 4,41 -6,76 10 10  
  28 auspai Boris Örnbacka Boris Pia Korpisaari TAMSK         HYL  
  29 lappor Velho Mikälie Xynyt Anna Parviainen STAR         HYL