Kilpailu 2.9.2018 D agilityrata, paikka Ilmailunkatu 20, Tampere, järjestäjä YLÖJÄRVEN KOIRAKERHO RY

[Pikkumini 3] [Mini 3] [Medi 3] [Pikkumaksi 3] [Maksi 3]

Pikkumini 3, kello 11:00, tuomari Jari Helin, koirakoita 1, ihanneaika 47 s, enimmäisaika 71 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
  1 kiihar Molly Yasminblossom Ria Muurinen E-HKK         HYL  

Mini 3, kello 11:00, tuomari Jari Helin, koirakoita 9, ihanneaika 47 s, enimmäisaika 71 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 6 shelam Lili Cimillan Fiini Friidu Noora Huotari YLÖKK 38,70 4,42 -8,30 0 -8,30  
2 12 käävil Massimo BACKSEAT DRIVER'S MASSIMO Ulla Viholainen FPUKO 39,44 4,34 -7,56 0 -7,56  
3 2 parson Vesper Scream Cracker's Daily-Dose-Of-Joy Mikael Mildh LAW 34,92 4,90 -12,08 5 5  
  3 käävil Tami BACKSEAT DRIVER'S TAMBEST Ulla Viholainen FPUKO         HYL  
  4 shelam Juksu Uneksijan Strobohyrrä Sanna Holopainen WALAT         HYL  
  5 jackru Tiltu Pearlfield's Galway Girl Kristina Jokio WALAT         HYL  
  7 shelam Ruu Bumtsi Bum Valkyria Witch Merja Myllymaa TAMSK         HYL  
  11 parson Lupe Scream Cracker's Gt-To-Go Mikael Mildh LAW         HYL  
  40 shelam Watti Cimillan Diiva Daami Mikko Nieminen WALAT         HYL  

Medi 3, kello 11:15, tuomari Jari Helin, koirakoita 7, ihanneaika 47 s, enimmäisaika 71 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 19 parson Uuno Beleriad Umppa Lumppa Marja Reunanen TAMSK 39,57 4,32 -7,43 0 -7,43 SERT-A AVA
2 18 schape Hilda Puuparran Viola Kati Mäkelä TSAU 42,00 4,07 -5,00 0 -5,00  
3 17 shelam Sisu Päättymätön Sisu Tytti Vehkalahti TAMSK 37,81 4,52 -9,19 5 5  
4 13 shelam Velma Sleepless Ghost Town Nina Tuurinkoski TAKUT 43,12 3,97 -3,88 5 5  
5 15 shelam Tiuhti Uneksijan Nyytiäinen Marita Vainio WALAT 46,65 3,67 -0,35 5 5  
  14 auskel Fea Royal Coctail Jupiter Kuuntyttö Matti Salminen JAT         HYL  
  16 shelam Into Karhuveljen Kulkuri Marica Hannus TAMSK         HYL  

Pikkumaksi 3, kello 11:15, tuomari Jari Helin, koirakoita 7, ihanneaika 47 s, enimmäisaika 71 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 29 borcol Amelia Pikkupaimenen Burning News Janina Kantola POPDOG 34,60 4,94 -12,40 0 -12,40  
2 26 auskel Aune Ahmakulman Calypso Marja Reunanen TAMSK 41,64 4,11 -5,36 0 -5,36  
3 25 borcol Usva Xeniitin Desire Minna Kiviniemi-Riihinen MÄNTS 37,50 4,56 -9,50 10 10  
  22 schape Pessi PUUPARRAN BENNY Marketta Kulo TAMSK         HYL  
  23 vehter Teppo Fromzero Maclean Hanna Askola TAMSK         HYL  
  24 mudi Vekku Vimmatun Vähänköviksu Tiinamari Harjula JANKK         HYL  
  28 novnou Bono Trindy's Star Material Marika Saarinen KSKY         HYL  
  27 auspai Perla Kariluodon Aroviiriäinen Kirsi vuorenmaa KSKY         POIS  

Maksi 3, kello 11:15, tuomari Jari Helin, koirakoita 6, ihanneaika 47 s, enimmäisaika 71 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 34 belpag Winna Qojotes Winn Noir Ria Muurinen E-HKK 36,79 4,65 -10,21 0 -10,21 SERT-A
2 35 auspai Tyyne Titangus Apirka Jaana Leino HARJA 38,00 4,50 -9,00 0 -9,00  
3 36 pitcol Santtu Leaf-Field's Enter Sandman Silja Larmu PIRKU 41,19 4,15 -5,81 5 5  
  32 auskel Jade Royal Coctail Summertime Fun Matti Salminen JAT         HYL  
  33 lappor Roki Kielapihkan Pronssisolki Outi Puhakka STAR         HYL  
  42 borcol TuiTui Tronic YoYo Harri Katainen SWAU         HYL